Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ламбда сонда Шкода Фабия 2005 година


Harry

Recommended Posts

В аутодатата пише разход градско 9/100. 12/100 зимата, в София, на късо разстояние си е съвсем нормален разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата кола, същият стил на каране - същият разход -12-13/100 градско зимата, лятото 11-12/100. Е, аз съм с чешкия мотор за който това е малко по "приемливо". Вече две години какви ли не диагностики правих всичко е точно, сменях филтри, чистих дросел клапа,  слагах добавки, карах с 100 октанов. Каквото и да правех все тая - разход ламя! Най доброто постижение беше до морето Пловдив Бургас 7,1/100. Това е положението, толкова си може старата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да харчи под 8/100 градско бензин, да не кажа и под 7 я смени с хонда джаз и тогава пак пиши да се похвалиш. Втори вариант, фабия дизел. Иначе тази все толко ще си харчи и само ще си даваш парите по диагностики и сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравеѝте колеги имам фабия 2005г 1,2  12в 64к.с BME код на мотора с газов инжекцион .Та въпроса ми е не ми свети чек лампата в никакво положение даже се чудя дали имам такава лампа изобщо. Даѝте мнение какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има лапа ксто двугателче.Треа свети при подаване на контакт.

http://resetservicelight.com/wp-content/uploads/2013/03/Skoda-Fabia-MK1-dashboard-warning-light.jpg

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Да обобщя - след сменена ламбда сонда, свещи, дроселова клапа, датчик за налягане конектори датчика не изгасна, а диагностиката показваше "не обогатена смес".

Днес я настъпих здраво на магистралата от Благоевград до София и на входа на града лампата изгасна.

Под здраво имам предвид 4000-4500 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.