Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размер гуми


gemballa

Recommended Posts

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    18

  • gemballa

    14

  • digitalundgrd

    9

  • sando2

    9

Най-много писали в темата

Хладно е още, Гена! А и ако не си ги покарал малко преди т’ва, даже не са позагряли още. Всяка лятна гума си иска малко загряване и топло време, за да “работи” така, както се очаква! Ай, весели празници и да пазиш яйцата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първото рязко потегляне на мокро , колата превъртя гуми , което с 15" не се е случвало.

Сравнението между зимни и летни ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сравнвам със старите HD Blue , но може и както казва Велко да им е студено , може по асфалта да има пепеляк от зимата , но като цяло не се чуствах толкова сигурен на мокро , въпреки че са с по-висок клас от HD Blue.

Гумите не са стари (5017) , но като стане топло ще ги видя ... за сега съм доволен само от гумаджиите , но тях си ги ползвам от много години и никога не са се дънили .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чудещите се - вече имам 140 км. , от които 100 по невероятната АМ Хемус и мога да кажа - комфорта и возията въобще не се влошиха , а дори в момента според мен преодолява фуги и неравности по-добре , по паваж и паркингови тела е по-спокойно и тихо в колата , за разхода мисля , че всичко е ОК (5.6/100 с 4 човека и пълен багажник) , а Нексена ми е малко различен от стария.

За сега толкоз.

Честито! Какви точно гуми си взе? Много ме учудва този коментар. Досега съм слагал по-нископрофилни гуми на няколко лични автомобила и нито веднъж не ми се е случвало комфорта поне малко да не се развали. Е, може би комфорта от увереността, с която ти позволяват да караш. При преминаване на дупки (не успявам всички да ги избегна) или изразени неравности гумата не успява да смекчи удара толкова, колкото преди. Поне при определени скорости се чувства отчетливо. А може би Унироялките са по-твърди от средното... Ще се радвам да споделиш още подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Нексен Нфера СУ1 ХЛ 205/45/17 , гледах в капачката , че им дават 2,5 атм. , но не се мешах в монтажа , само информативно питах , майстора ги беше надул на 2,3 (може и това да е тайната) , но аз по паваж карам бавно , в дупки си блъскат както и 15 -те , защото и аз не мога да избегна всички , а те са много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са им малко 2.3. Имай в предвид, че с не добре напомпана 17-ка, уцелиш ли малко по-остър ръб на дупка с по-висока скорост, шанса да я резнеш на джантата е голям. За т’ва 2.5-2.7, а при натоварена кола - дори малко повече е хубаво да се карат. Само като инфо - да си знаеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са им малко 2.3. Имай в предвид, че с не добре напомпана 17-ка, уцелиш ли малко по-остър ръб на дупка с по-висока скорост, шанса да я резнеш на джантата е голям. За т’ва 2.5-2.7, а при натоварена кола - дори малко повече е хубаво да се карат. Само като инфо - да си знаеш :)

Подкрепям, аз в моя опит с доста 17-ки съм карал главно на 2,8 атмосфери. Джанти съм кривил на много сериозни дупки, но гуми не си спомням да съм пукал. Карал съм с профил 45 главно, имал съм и 235/35 - на по-високи атмосфери. Като хлапе пък имах някакви спортни гуми, май Марангони бяха, тях гумаджията ми каза да не ги карам под 3 атмосфери, возеше като каруца колата, ама не ми е правила проблем. Веднъж едни 245/45/17 нещо беше спаднала едната задна, и я нарязах на джантата само като излизах от гаража, на прагчето, което е не повече от 3-4 мм високо.

Ако са рънфлат няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, това малко плацебо ефект. На ул. Любляна в момента паважа е в неравности. С 165/70 R14 почти не се усещат, с 235/55 R17 ще ми изпадат пломбите.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, това малко плацебо ефект. На ул. Любляна в момента паважа е в неравности. С 165/70 R14 почти не се усещат, с 235/55 R17 ще ми изпадат пломбите.

Иво, сравнението е не уместно ... гумите са на различни автомобили с различно окачване ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Такаа, както никога не бях пукал 17-ка, снощи на ул. Могилата замина една ...ей така става, когато се хвалите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е много криминална улица. Там е само за УАЗ-ки.

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честито на всички с новите придобивки. Много са се разкрасили комбитата с големите колела. Като гледам ентусиазма ще слагате поне 16ки за зимни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте, да попитам, в момента съм с 185/60/15-заводски размери, ако сложа 195/60/15, дали ще опират някъде, при заводско ЕТ38, по-скоро за предницата. Да сложа малко по-широки гуми, че не искам да слагам 16-ки, заради височината която дават 45, много ниско, пък и ще подрусва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арките са огромни и никъде няма да опира , но скоростомера няма да отчита вярно .. ако не те притеснява това , няма да имаш проблем с размера.

Колкото и странно да е - лятото карам с 205/45/17 и е по-комфортна колата от фабричния размер .

П.П. Един съвет - подбирай масов размер , инак цената на гума ще е космическа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

Арките са огромни и никъде няма да опира , но скоростомера няма да отчита вярно .. ако не те притеснява това , няма да имаш проблем с размера.

Колкото и странно да е - лятото карам с 205/45/17 и е по-комфортна колата от фабричния размер .

П.П. Един съвет - подбирай масов размер , инак цената на гума ще е космическа.

За скоростомера, наблюденията ми са, че ако минеш с 1 стъпка нагоре от фабрично заложения размер, показанията стават реални или са по-близо до реалните. При фабричния размер обикновено си с 4-5 км/ч под реалната скорост замерена по GPS. Това съм го наблюдавал при различни марки и модели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, The Best Forman написа:

Арките са огромни и никъде няма да опира , но скоростомера няма да отчита вярно .. ако не те притеснява това , няма да имаш проблем с размера.

Колкото и странно да е - лятото карам с 205/45/17 и е по-комфортна колата от фабричния размер .

П.П. Един съвет - подбирай масов размер , инак цената на гума ще е космическа.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ghost_rider написа:

За скоростомера, наблюденията ми са, че ако минеш с 1 стъпка нагоре от фабрично заложения размер, показанията стават реални или са по-близо до реалните. При фабричния размер обикновено си с 4-5 км/ч под реалната скорост замерена по GPS. Това съм го наблюдавал при различни марки и модели. 

Разликата е 2 км само на този размер, вместо 100 км/ч, ще показва 98 -100 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.