Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с антената на радиото


jim_bings

Recommended Posts

Колеги смених си радиото на колата с пайнер след което смених и антената с тези като акулска перка която също е с антенен усилвател като оригиналната сложих към радиото елемента с номер 1H0035551 за фантомното захранване но станците извън града изчезват мисля да сложа допълнително още един антенен усилвател дали ще стане или какво да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя антената като не хваща сигнал, колкото и да усилваш смущенията, едва ли ще постигнеш желания резултат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята не лови добре станциите, направо жалка картинка

 

В случая само мога да предполагам !

Често при коли над 7-8 години особено които не седят в гараж се случва радиото да губи станции или да има силно намален обхват! Обикновенно причина за това е усилвателя на антената.Това е една малка платка направена с СМД елементи която се намира точно под антената.И в масовия случай там където антената контактува с ламарината трябва да е с уплътнител който обаче с течение на времето пропуска вода.И така лека полека платката ръждясва и отначало почва ту работи ту не работи докато накрая съвсем откаже.

90 на 100 е там проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи демонтирам горе държача под антената (дето се завива самата пръчка) и в него или под него трябва да има усилвател, така ли? Аз съм се филмирал, че трябва да свалям целия таван за да видя какво става и грам не ми се иска да почвам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро претапицирах моя таван. Докато беше свален разгледах подробно антената, защото и аз го имам този проблем. Ами не видях нищо под нея, освен болта, с който се захваща за тавана. Или този "усилвател" е супер миниатюрен и не го виждам или го няма въобще при мен. Разглеждах и снимки в нета. Ами не виждам и там. Евентуално дали може да е в гумената част над покрива? Тогава би трябвало да може да се свали отгоре, без да се разглобява тавана.

Редактирано от stan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В самия конус отгоре е. Не е нужно да се сваля целия таван, достатъчно е да се откачи откъм петата врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че на комбитата 5-тата врата е отделно, а антената е забита в тавана. Как се сваля тая гумена основа най-лесно без да се налага да свалям тавана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Аз отворих моята антена. Усилвателя е вътре в нея. Вътре в корпуса при основана на самата антена, дето се завива пръчката, по която е навит проводника нагоре.

За да отворите и стигнете до там (ако сте комби) трябва да махнете задната пластмасова кора, но не тази на 5-тата врата, а тази, под която се навира мекия таван.

След това надниквайки под него ще видите металната гайка, която държи основата на антената. От там излизат 2 кабела, които се свързват с букси под тавана, на разстояние не повече от 10см от самата антена.

Като откачите кабелите и развиете гайката, антената може да излезне свободно нагоре през покрива.

Свалена вече от вътрешната страна, основата се държи на 2 рапидни винта. Ато ги махнете и отворите ще видите самия усилвател. Реално кабелите, влизащи там трябва да са вход и изход. Усилвателя контактува със самата антена посредством метална пластинка, при мен тя беше силно корозирала и подозирам, че не е давала добър контакт с антената.

Почистих с нож (издрасках добре корозията) и намазах с графитена смазка да пази от нова корозия. Всичко в обратния ред и може би има някакво подобрение, последните 2дни след интервенцията служането на радио в колата не е изнервящо и няма пращене.

 

Тук я намерих да се продава

https://www.aliexpress.com/item/KOWELL-9inch-Car-Roof-Radio-Antenna-FM-AM-Signal-Booster-Amplifier-Aerials-Whip-Mast-Base-for/32836798949.html

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.