Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с таблото!


Spirov

Recommended Posts

Имам странен проблем с таблото(поне до този извод стигнах).Таблото работи но сигнала от сензора за скоростта на колата не стига до компютъра на колата.С ваг-кома на таблото излизат километрите но когато вляза в двигателя там си стои 0. Защо си мисля че проблема е в таблото, защото сигнала от сензора влиза в табллто и след това от него отива до ECU-то.

Та въпроса ми е дали е възможно да направя мост и сигнала директно да отива до ECU-то или да мъча таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси темите за “студени спойки”. Имаше писано за неработещи стрелки и дори цели табла. Има и писано кой ги прави по спомен (координати имаше на майсторите). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега! 

Попитай Наско - 0884/980422, мисля че е от Стара Загора или региона. 

Много е в час с Таблата и е коректен! 

Може да му Го изпратиш по Куриер. 

Редактирано от Y K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели как реши проблема, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от както купих колата този проблем го бях оставил настрани, зашото имах други по належащи проблеми. След като всичко оправих нагласих и ми остана свободно време започнах да се занимавам с такива по козметични проблеми.
Цялата работа беше заради

16885/P0501/001281 - Vehicle Speed Sensor (G22): Implausible Signal
 

След дълго време гледане и умуване по схемите на колата от AutoData бях взел решение че проблема е в таблото(защото сигнала от VSS -- Vihicle Speed Sensor първо отива във таблото на синия конектор 28 пин и от същия син конектор 3-ти пин излиза сигнал за компютъра на колата. След като премерих кабела от 3-ти пин на таблото до 54 пин на голямата букса на компютъра имаше връзка. Това все повече ме наведе на мисълта че от таблото не излиза сигнал за компютъра на двигателя. Но след няколко дена реших да проверя същия кабел дали няма отечка към маса.Еврика кабела някъде беше давал отечка към земя.След дълго разглобяване видях че има букса "Оранжева на цвят" която се намира в лявата част на колата под пластмасата на чистачките.Нужно е да свалите и цялата предна система начистачките за да можете да стигнете до тази букса(таб при мен са 5 или 6 общо букси) След разделяне на буксата установих че камела в купето е дал утечка към маса.Срязах кабела от Оранжевата букса от долната страна и кабела от Синята букса на таблото и на същия пуснах нов кабел който вече нямасе утечка(пробив към маса). След всичко това сглобих вичко.
А цялата тази работа запчна о това че Темпомата ми неработеше. Дълго четене в нета разбрах как да проверя дали всичко по него работи, като копчета горе и педалите съединител и спирачка. И когата проверявай тия неща видяй че до компа на двигателя не стига сигнал за скороста, защото при движение на колата на ваг-кома там скороста си седеше 0.00 кm/h.
 

Малко объркано стана...ако има въпроси пишете ще отговарям веднага щом го видя.
Този проблем според мен е много спицифичен и не мисля че на някой друг може да му се орояви.
Благодаря пак за помоща и бързите отговори!!!
Не разбирам много от шкоди но обичам да се ровя. :P

 


 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много четене из нета мога да обобщя, че при проблеми с електрониката в над 80% от случаите се оказват прекъснати кабели, студени спойки или окислени пинове.
Явно винаги преди да се купуват супер скъпите модули трябва проверка на инсталацията.
На по-новите VAG коли (по лично мнение след 2005-та) проводниците се разпадат след четири, пет години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.