Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Октавия 2 BMM


Bucket

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колеги, помагайте с идеи.

О2, комби, TDI, BMM.

Прибирам се от морето, нормално каране 120, от Несебър тръгнах и спрях на Тракия на 152км, да заредя.

Излизам и превъртя, един-два пъти стартера, не запали и я избутах настрани.

Почти е невъзможно да завърти стартера сега, опитва се, но почти гасне таблото.

Пробвахме с друг акумулатор, пак не.

Все едно е блокирал.

Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,

 

На ОМВ на 152км, в посока София.

Пробвахме с ток от пътна помощ, неще и неще, обади за малко странен звук, странна работа и я изгасих.

Звъннах на каско асистанс, тръгват от София.

Иначе тела ми е 0895705139

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, обади за малко странен звук, странна работа и я изгасих.

 

 

Значи щом си я изгасил, значи е запалила и си чул звук при работещ двигател - така го разбирам.

 

Иначе, изхождайки от първия ти пост, за мен има проблем в стартера или връзките му.

В такъв случай, даваш "контакт", буташ да запали и се прибираш.

Имало е и пътна помощ. Те би трябвало да ти дадат съвет. Щото знаят повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заработи, но не показваше обороти на оборотомера и се форсира странно сама.

По-добре да не я троша повече, докато не разбера какво е, че може да са много бели.

А, преди да спра, карах 4 часа без грам грижи.

Но, късмета продължава да бяга на Ники и Мишо, им асфалтират улицата и не мога да я закарам там, чудя се на къде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да не я троша повече, докато не разбера какво е, че може да са много бели.

 

Да, разбира се.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Проблема е решен. МОЛЯ, не ми се смейте :nea:

Батерия на чипа, на допълнително монтираният по каско имобилайзер.

Закарах я в сервиз и на първо време, всички гледаха с широко отворени очи и викат, какво е това чудо.

Гледахме ремъци, масло, бутахме я напре-назад, нямаха много време, но я закачихме на диагностика. Нямаше връзка с двигателя само.

И противен зумер пищеше от таблото непрекъснато. Единият майстор вика, а бе не съм чувал такъв зумер, провери си имобилайзера, ние не искаме да пипаме в него.

Прибрах се, извадих книжката на имото и прочетох, че всички сигнали които ми е давало е било за паднала батерия :blush: Понеже съм карал доста време, без да спирам, батерията съвсем е свършила, но реално е блокирала мотора, чак при следващо запалване. Смених батерията, чипа се разпозна и запалих.

Обеца на ухото, малките камъни, правят големи проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо е слаган допълнителен имобилайзер, заводския не е ли достатъчен? Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че сте го намерили/оправили. А тея неща нали ги има са - или допълнителен имобилайзер или преправяне на буксата на VAG-COM. Аз избрах т’ва с буксата, точно за да не бера ядове с имобилайзер. Даже го бях писал някъде тук за тези изисквания при каското

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При новото каско не искаха нищо за допълнителен имобилайзер.

Така купих колата, не съм и мислил да го махна, но ще помисля по въпроса, че ако стане пробелм в чужбина, иди се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина в БулИнс искаха или-или. Иначе не застраховат... Сега може да се е променило нещо или просто да си при друг застраховател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че сте го намерили/оправили. А тея неща нали ги има са - или допълнителен имобилайзер или преправяне на буксата на VAG-COM. Аз избрах т’ва с буксата, точно за да не бера ядове с имобилайзер. Даже го бях писал някъде тук за тези изисквания при каското

 

zloQQ, може ли да кажеш къде/колко пари е това с преправянето на VAG-COM буксата?

Редактирано от ses
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...т’ва беше изискване на БулИнс, за да имам каско при тях. Без пари го направиха. В сервиз, в който ме пратиха те. Не знам, ако идеш там, където ми го направиха, дали ще искат да ти помогнат. Иначе, сервиза е на ул. Добротич - в самия край в който прави десен завой към едни високи комини (някаква производствена зона). Там не завиваш на дясно към края на улицата, а на ляво в един двор в който е сервиза. Т’ва са координатите - 42.6901538,23.2865169 или поне т’ва копирах от двора на сервиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булинс беше старата застраховка и новата е там, явно за това е с този имобилайзер.

Да, не разводняваме темата :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.