Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали оригиналните зимни гуми Continental са за смяна?


Еркаму

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Есента наближава...а после и зимата идва...

Искам да се посъветвам дали да купувам нови зимни гуми...

Колата ми е Окт3, 1.6 дизел, 2013 година.

Купих я с 2 комплекта джанти и гуми.Зимните джанти са стоманени, обути в Continental, 195/65/15. Dot-a e 2814, което ще рече април, 2014.

Грайфера на едната двойка гуми е изтрит на 50 % от маркера, а на другата двойка е около 30%. С други думи грайфера като такъв си има ресурс за още няколко сезона...

Та какви са вашите впечатления от Continental. При наличие на грайфер колко години могат да се карат?

На предишната кола имах Гудрич и след 4тата година въпреки ,че имаха грайфер се усещаше нестабилност на път със зимни условия...

Continental са по висок клас... в сайта им пише нещо от рода на 10 години живот на гумата....??

Възможно ли е?

Благодаря.

Редактирано от Еркаму
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали газиш много сняг и лед. В половин България си ок с тези гуми. Но в някой части и чисто нови са недостатъчни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2014/11 и от началото съм си оригиналните мишелин и зимни конти. Вече 85к км си ги карам, като, не съм засичал зимното колко км е. Гумите имат сигурно още толкова ресурс и не смятам да ги сменям преди да се изтъркат. Тук много хора са педантични и ще ти кажат повече от 3-4 години (независимо от изминатите км) да не караш гуми. Всеки си прави сметка за себе си. Аз лично за себе си, не намирам разлика в поводението на колата когато беше с чисто нови гуми и в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента, незвисимо от марката, след 3-ти сезон зимните гуми които съм имал вече не се държат добре и предпочитам смяна с нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са изпечени с каране в топло време и не си всеки уикенд по пистите да караш ски - стават за още една зима. 

Ако живееш в кофти район на София (за зимата), имам предвид Симеоново, Драгалевци, Бояна и често газиш в преспите - купи поне 2 нови за отпред.

 

Ако си познаваш колата, внимаваш и не си надценяваш възможностите - спокойно можеш да изкараш и 2 сезона с текущите гуми.

 

Много по опасно е да караш като иди0т с чисто нови гуми, отколкото да си внимателен и умерен с гуми на 4 години ;)

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.