Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на врати


ohboli19

Recommended Posts

Колеги имам нужда от малко инфо.Искам да сменя вратите в жилището си ( стандартно панелно жилище :) ) .В мрежата изкачат много линкове и мнения , но искам да попитам Вас за фирма/и които ще ми свършат качествено работата . Всички съвети са добре дошли .Предварително благодаря !

п.с. става дума за София !

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил ли си за врати-щори? Вкъщи сме с такива, нямаш идея колко място пестят. Вярно, не са солидни като нормална врата, но си вършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено искам да са с крило , но благодаря за идеята , къде поръчвахте Вашите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са ти вратите , че искаш да ги сменяш?

Един добър дърводелец ще ги направи 100-пъти по-хубави от днешните пластмаси (това е от личен опит). Стига да са ти врати от време оно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са шперплатови/талашитени от времето на соца - стават по-хубави. Но си трябва майстор да ги пипне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно , но искам да ги сменя .Затова моля ако някой е правил това " упражнение" да ме насочи към фирма с която е работил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено искам да са с крило , но благодаря за идеята , къде поръчвахте Вашите !

Магазина се намира на ул. Елисавета Багряна 14, Гео Милев. Ако решиш, разходи се и виж какви решения предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на късмет. Има много фирми които предлагат врати и са сериозни, но като влезе бай майстор и не му е пуснала жената, всичко отива по дяволите. Най добрият вариант е да е малка фирма и собствениците да си работят, тогава и ще са съвестни. Задължително според мен е да са по поръчка, за да ги изработят точно по касата. Касата е хубаво да обхващаща и с допълнителни челни первази. Има врати които са с точен размер каса и в повечето случаи е невъзможно да се оцелят и паснат. Аз ако бях, бих изрязал металните стари каси в ширина и височина, за да може новата каса да пасне и да не затваря светлия отвор в ширина и височина. Ако се монтират върху съществуващите каси, ще се загубят по 6,7 см заради новата каса и запенването. Преди време имах наблюдения върху врати на евростил, правиха врати които ги ламинираха с естествен фурнир и бяха доста добри. Пак ще се повторя, най важен е монтажа, да бъде качествен, щото и най хубавата врата не е ли монтирана хубаво, ще е тъпо по нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям горното мнение! Лично аз съм слагал от Транспрогрес врати на 3 апартамента. На 1 оттях са подменяни стари врати. Като качество са супер, правят се по размер. Избираш си первазите, обков и модел на врата! Но, Транспрогрес са наши клиенти от дълги години и се разбираме, а всичко е до монтажиста, ако е калпав, край! Не мога да дам гаранция/мнение как работят. При мен бяха доста внимателни, иначе не знам!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година сменях всички врати вкъщи. Фирмата вече не помня как се казваше, но си запазих номера на монтажистите. Баща и син са. Ако искаш - пиши на лично, ще ти дам номера им и се свържи с тях. Аз съм доволен как направиха нещата в нас. Като се чуете - уговорете се да дойдат до вас, ще си вземат размери, ще им кажеш какви желания имаш. Магазина е на Т. Каблешков, точно м/у ул. ген. Стефан Тошев и бул. Бъкстон, от страната на Павлово. Работят и с врати Gradde, и с по-евтини. Аз сложих от по-евтините и монтажистите се понацупиха, щото очевидно им се бачкаше със "скъпуту и луксъ", ама пък и с тия, които бях поръчал (от Украйна им ги карали) се справиха добре. Вече година и нещо нямам оплаквания. Сложиха и входната. С нея всичко е бомба, затваря се като хладилник.

 

Самите монтажисти са малко странни, много смешно синът хока бащата от време на време, но със слагането са перфекционисти и се стараят. Носят си лазерни нивели, циркуляри и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.