Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Клапан на горивен филтър или горивна помпа ?


The Best Forman

Recommended Posts

Фабия 1.4 MPI AQW мотор напоследък се държи меко казано странно. Първо само от време на време при потегляне от студен мотор не искаше да поеме на бензин , сега винаги си забива муцуната и въобще дори и с пълна газ трудно се форсира . Отделно сутрин пали като трактор - 2 , 3 , 2 3 и на края се появят всички цилиндри и всичко това придружено с приятно чукане на дюзите . В неделя смених горивен филтър и няма да казвам какво изтече , но ми направи впечатление , че нямаше чак толкова бензин , а за налягане въобще не говорим. Помпа вече съм поръчал , но ме гложди мисълта - и ако пак не се оправи ?

И другия въпрос ми е - ако е прецакан тоз клапан на филтъра , който трябва да държи налягането в системата дали се продава отделно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оправи бе. ;)

Аз от шкоди не разбирам,ама обикновенно този клапан за налягането в системата се намира в самата помпа. Поне на колите е така  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па те са два модела филтрите ... едните са в един корпус не разглобяеми , другите са с голям отвор и уплътнения за монтаж на стария ... както се сещаш съм взел филтър без тоз регулатор по простата причина , че и днес в магазина като питах Ангел и той отвърна с въпрос "на какво налягане е регулатора" ... е аз от къде по дяволите да знам :sorry:

Нищо де утре като дойде помпата и са окаже , че и тоз клапан е за гараж вече , ще знам де да чета какво му е налягането и тогава ще си вземам филтър с клапан вече .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една нова помпа колко неща променяла ... няма го паленето на 2 , 3 цилиндъра , няма го забиването на муцуната на студено , изчезна даже замислянето в диапазона 1800/2000 об. и колата върви точно толкова добре колкото и на газ .

Остана само един проблем - не мога да отворя тая пущина старата да видя какво вътре не и е наред та се бъзикаше с налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.