Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ASR, ESP или друг бутон


pn3r

Recommended Posts

Здравейте,
 
При предходния си собственик, колата (Octavia 1U5 4x4 ATD) е имала бутон между подгряването за задното стъкло и капачката на резервоара. Окабеляването е налично, бутона - не. Куплунга е четри пинов със само три опроводени пина. Като форма съвпада с ASR и ESP гнездо. Нямам електронна стабилизация (предполагам не е за ESP бутон), но пък имам EDS (електронно контролируем диф). Дали не е за ASR? Намерих инфо отностно опроводяването (на ASR бутон) в Golf 4, но там бутона е опроводен с 4 проводника. Молба към колегите с ASR - колко и какъв цвят кабели влизат в бутона? Идеи за конектора на коаксиала на втората снимка (дали е за GPS unit)?35kpw7r.jpg

2hpoidc.jpg

2s9f04w.jpg

Редактирано от pn3r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай в ЕТ с шаси, за цена на съответния бутон и ако могат направо да ти кажат какъв е - ASR или ESP. Не знам до колко е адекватен съвета, но аз бих опитал първо по този начин ;)

 

Между другото, там се намира и подгрева на седалките, кой всъщност ти липсва, ляво-средно, или дясно-средно :D

 

Поздрави!

Редактирано от sharpshooter_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата дойде при мен с 2 две декоративни капачета, кабела с конектора намерих като си смених радиото. Опроводяването за подгряване на седалките е с по-сложен конектор с повече жила, не е за него, а колкото до ЕТ се съмнявам, че ще ми бъдат от каквато и да е била полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж - молба към някой колега да погледне какво е окабеляването на ASR бутона (брой проводници, цветове). Достъпът до бутоните е най-лесен ако се свали рамката около всичко (радио, климатик) с издърпване от долу на горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни ми след 5 днес ще ти кажа какви са цветовете на ASR-a.Колата ми е в гаража и не мога просто в момента.Мисля че буксата е с 4 кабела.По схема от аутодата също я дават с 4 кабела.

035280655-big.jpg?r=0

 

Иначе бутона е 1U092713301C на цена от 38.66 в ЕУРАТЕК нов и оригинален.

Редактирано от Skoda20VT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола коя година е? Може да са променили опроводяването  и от някое време да е с три проводника. Като гледам схемата на Skoda20VT кафяв е маса (което си е стандарт за ВАГ груп), сивосин подсветка, а сивочерен би трябвало да е за ASR/ESP. Дали имаш ASR/ESP може да се разбере, като въведеш в търсачка типа на ABS модула. А типа излиза при диагностика за грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е написал мотора - ATD и предполагам че схемата за управление е една и съща през годините с разлика в това дали има или не някой модул.При мен примерно нямаше автопилот (даже и букса нямаше) но си окабелих и си сложих нов лост за мигачите с копчета за автопилот и тръгна (разбира се след активиране с vagcom).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ATD е, да, 2004 година. Skoda20VT, успя ли да погледнеш твоя бутон как е окабелен? Това чете VCDS-a за ABS-a ми:

 

Address 03: ABS Brakes        Labels: 1J0-907-37x-ABS.lbl
   Part No: 1J0 907 379 AG
   Component: ABS/EDS 20 IE CAN  V009  
   Coding: 13504
   Shop #: WSC 31480  
   VCID: 76E300535232E6AEBEF-49D8

 

В няколко клипа виждам, че по таблото на автомобили само с предно светва индикация когато ASR-a зацепва (отнема газта / подобрява сцеплението). Skoda20VT, виждаш ли такава при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам такава индикация на таблото и е така както го описваш.Незнам обаче ако извадя бутона на ASR-a какво ще стане.Мога да споделя утре.

Тук мисля че се вижда че при мен проводниците са 4

035285191-big.jpg?r=0

Доколкото мога да разпозная цветовете:

1.Черно/сиво

2.Сиво/черно

3.Сиво/син (изглеждаше ми зелен в тъмното но може и син да е)

4.Кафяв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1J0 907 379 AG  този номер съответства на ABS с EDL(EDS) само.

 

В Елзауин-а ESP/ASR бутона е опроводен по един и същи начин с 4 проводника - кафяв (-), сивосин(+)  - подсветка и сивочерен черносив връзка с ABS модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...
На 24.04.2015 г. at 10:30, pn3r написа:

Дали не е за ASR

Да вдигна темата.

Някой може ли да каже развитие по темата?

Днес и аз намерих същият конектор

Автомобила е 4х4 2003година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.