Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia info


paralichko

Recommended Posts

Здравейте,

от няколко дни карам подписа и се чудя има ли някой сервизно инфо за тая кола. По точно схеми и т.н. Абе всичко де, защото е много малко разпространена и няма почти никакво инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито да ти кажа първо! И ако намериш инфо, свиркай, защото и аз търся, но това, което ми попада е все на чешки. Аз не го разбирам хич :roll: Я кажи сега за колата - дай инфо за нея и ако имаш снимки...ей такива неща. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми снимки ще направя, ама ще е с GSM така че ще са гадни. Иначе колата за сега е супер, никви грижи. Някои правил ли е дисгностичен кабел за VAG - COM ?!?. Единствения ми проблем за сега е някакъв във шофиорската врата в бравата. Не отчита отваряне всеки път, самоотключва се, като я заключваш с ключа, другите не се заключват.... Абе предполагам че датчиците нещо са изпочупени защото предния собственик каза че от както са му разбивали врата се е появил проблема. Я ми кажете са в сериза на Шкода ( Еуратек ) читави ли са майсторите или да ходя в Мотоексперт. ( Става въпрос за смяна на ангренажен ремък + ролки ). Също така как ви се вижда цената от 400лв. за части + работа в Еуратек ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се вижда добре...все пак това е офциалния вносител а там цените са винаги малко по.......само ще ти кажа ,че на мен в Дару кар(вносителя на БМВ) само зада да влезна ми зима 200лв.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееее - ама тея пичове са намалили цените виждам :lol: На мен ми искаха преди време общо за ремък, накладки и работата 650 кинта :shock: Да ти кажа сега две думи за ангренажа. Имам приятел, който внася DAYCO ремъци и ми смени моят, като целият комплект - ремък, обтягаща ролка и три паразитни колела ми излезе 280 кинта, а за работа - ми взе 50. Като ми смени ремъка ми каза, че това ми е оригиналния ремък, с който колата е излязла от завода. Колата обаче беше на 140 хиляди :? а ремъка наистина изглеждаше ужасно, така че съм сколнен да му вярвам. След 2-3 месеца познат ми каза, че имал връзка в ЕураТек и можел да ми взима някои неща на половин цена. Нали се сещаш за какво става въпрос - монтьора пише в сервизната книжка, че е сменил еди-какво-си, а всъщност си го прибира и после го шитка на половин цена, а аз си карам спокойно и си мисля, че колата ми е в перфектно състояние. Ако искаш, мога да те заведа при майстора ми и ти да си говориш с него. И без това имам тея дни път към него, защото маслото ми е за смяна. Ако ти хареса като пари да се разберете и да ти смени ангренажа. Човека работи много качествено и съвестно. Аз си карам всички коли при него и съм много доволен. И една молба - ако намериш такива кабели VAG - COM - свиркай и аз да се възползвам ако може. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може, я си прати телефона да ти званна. Мейла ми е paralichko@mail.bg . За кабелите има ама по 50 - 60 Euro, така че аз са си поръчвам платката и като направя един и видя че работи ще ти дам схемите ( в същност и сам можеш да си ги вземеш - търси в data.bg по ключова дума VAG-COM ).

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравеите.Може ли да ми обясни някой за каква Октавия става дума. Двигател,дата на производство,мощност.Благодаря за информацията и честито на Габи.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност сега забелязах ,че е записан двигателя,но все пак за коя година кола говорим.

 

Иначе този двигател е страшен и наистина си струва да си купиш тази кола. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това е "фирмена практика" за официалните сержизи:) В Булавария имам един много добър приятел и все съм се чудел от де ми намира разни дреболиики за колата (е за Опелчето де) на половин цена, докато един ден не ми обясни нещо подобно на това, дето си написал. Малко само ще уточня - далаверката става най-вече с гаранционни служебни коли :shock: Примерно влиза някаква такава кола в сервиза с еди какви си оплаквания. Майстора казва "ела след 2 часа, за смяна ти е еди какво си". Да де ама за смяна няма почти нищо, а просто трябва да се пипне тук там и всичко е ок. И като се изпишат частите, майстора си ги слага в шкафа и после ги шитка на добри цени. В случая от гледна точка на ремонт никой не е ощетен, ма от гледна точка на кинти...е, нали аз съм на далаверка :shock: И съм го гледал в ръцете как разопакова новата част за мене :D За пример мога да дам това - в Радиал един много здрав пич така ми стегна болтовете на едното предно колело, че при следващото развиване единия от болтовете излезе с накъсана резба и беше "леко" помлял и тази на главината. Та именно такава главина, чисто нова, пред мен разпечата опаковката и ми я смени тоз човек. Та от това съдя, че във фирмените сервизи явно заплатите не са достатъчни, та хората гледат да изкарат нещо допълнително. А би трябвало един такъв квалифициран майстор да взима добри пари, ма не и в България... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Намира се зад сградата на Мултигруп в Дървеница (вход на пресечката на СофАвто). Не съм го ползвал, но един от нашите шофьори казва, че работели добре.

 

Честита Октавия и да си я караш дълго и безаварийно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.