Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Smqna sedalki na 120L ?


Lipi

Recommended Posts

Моите предни седалки са сменяни с такива от ВОЛВО (440 старите модели мисля) седалките идват малко височки така че все едно караш джип, обаче ако си малко висок може би няма да ти е удобно ноколко човека от клуба пробваха моите ине им беше много комфортно :-)).

Иначе аз си ги харесвам седалките :-)). Разпитай по автоморгите за цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен седалките са закрепени на местата където са закрепени и оригиналните седалки само отзад между двата палеца има един Г образен винкел за който се закрепват седалките ми отзад. Просто погледни седалките да не са прекалено големи защото при мен волана е доста близо до краката ми и ми беше малко терсене в началото докато свикна :-)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да напишеш, ако си смениш седалките- от каква кола си слижил и колко пари са ти излезли, че и на мен не ми харесват оргиналните и се каня да ги сменявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте, аз отдавна чак да ми изпаднат от някъде седалки, защото тези на Skodata не само че нямат облегалки за главите, а са просто ужасни. дори ладите имат по-хубави седалки. тези от 120LS/GLS или Rapid също са трагедия като изключим, че имат подглавници.

 

Затова ако някои е сложил успешно седалки от друга кола нека обясни от каква и за колко пари.

 

Аз лично съм виждал Skoda със седалки от Рено 19, но понеже не познавах човека не ми беше удобно да го разпитвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са толкова зле наш'те седалки бе :)

 

Верно не са идеални, а и липсата на подглавници никак не ме кефи, ама аз лично нямам никакви проблеми след 200-300 км път примерно, нито съм много морен, нито ме болят кокалите :)

 

Предполагам, че зависи и от физиката на човека, по-едрите хора може и да се чувстват дискомфортно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с какво ги сравняваш та ти харесват тия седалки. То остава и да се изморяваш заради седалките. това щеше да е върхът на глупостта на производителя. Аз имам предвид, че в сравнение със седалките на други коли са зле. Има коли на които фабричните седалки имат подпори за бедрата, за рамената и за настройка на височина. С мойта шкода като влезна по-бързо във завой и се матралям на някъде. а и както на по-старите модели няма дръжка отгоре за предното дясно место си е ужас. Качи се например на някоя Astra Gsi и виж седалките. лично аз в някои опели се чувствам по-удобно отколкото в мойта.

 

тъй че ако някои сложи други седалки да пише, да праща снимки и т.н., щото не виждам смисъл да се самонавиваме, че нашто си е най-добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак говорим за дизайн от 1977! Посочете коя кола от този клас и това време има по-удобни седалки от Шкодата? Моето лично мнение е, че единствено от колите, които съм имал, седалките на моето BMW 318 от 1979 бяха наистина по-удобни. Тези на моето Рено 18 също бяха по-добри, но там класът е по-висок.

 

И не съм съгласен, че на Рапида седалките не са хубави. Който не е запознат с конструкцията им, не е казал добри думи. Още нещо: Комплектът седалки (2 предни + задна цяла седалка + задна цяла облегалка) тежат 57кг, т.е. фактически няма нужда от поставяне на "корита", т.к. си теглят достатъчно леко. Освен това не са на метална скара, а са на ламаринено корито отдолу - направо върхът!

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, никой никъде не се самонавива за седалките. Просто всеки си има собствено мнение и собствено усещане за това, кое му е удобно и кое не. Ако питаш примерно баща ми - той ще ти каже, че на Шкода седалките са си хубави защото са меки. И сега като слезе от Реното за да направи едно кръгче из квартала със Шкодилака за гъдел все се кефи на тез седалки, на удобния пепелник...на звука от мотора :) Аз лично мисля, че не са чак толкова лоши ( е, с подглавници са), но може би малко запарват на дълъг път, именно защото са меки. Това е моето усещане. Ма аз съм си и едричък.

А що се отнася за умората от шофиране - тук няма никаква "глупост на производителя" както го наричаш - има дизайн, има изпълнение, и то в стотици варианти. Явно не си изминавал досега примерно 1500 км за 1 ден, за да разбереш истинската същност на умората от шофиране...

И не на последно място, както Хашек спомена - замисли се коя година на производство или по-скоро на дизайн са тез седалки.

Що се отнася за дръжката отпред на дясната седалка - ми сложи една, не е трудно, въпреки, че това не е автобус, а кола все пак :shock:

С написаното дотук не целя да те обидя, нито пък да кажа, че на Шкода седалките в момента са върха (едно време бяха!) Щом изкаш, сменяй, може и аз някой ден да го направя, кой знае. Свали едната седалка, погледни и премери гредите под нея, иди в някоя морга, харесай си седалка дето да пасне (има много такива) и ... готово:). Жокер - отпред имаш напречна греда а отзад две разположени едни срещу други "уши". Та между тези уши можеш да монтираш планка, лесно е. Останалото оставям на теб.

Поздрави и пиши какво си направил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не всички са с по 2 лампи. Моята също си има дръжка над дясната врата. 86-та година. Мисля, че бях виждал и такива с контакт на мястото над шоф. врата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Аз моите ги смених още пролетта със седалки от Хонда,много по удобни са :D малко по височки са от Шкодовите,но вече свикнах.Само сложих по една шина да легнат от зад, че са по тясни от оригиналните.

 

\:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със височината на седалката явно се оказва проблем. Аз така на Грифин седалките ги харесах - от Волво са и са доста удобни, но аз съм сраванително високичък и за главата ми не остава много място :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години пътувахме доста - от тук до Москва и обратно. Пътищата - зле, като нашите , сегащните! След като ходихме с моя ортак до там 3 пъти с неговата Лада, тръгнахме последния път с Шкодата. Като пристигнахме той каза:

-Сега разбирам защо казват, че на Шкодата на седалките се седи по-добре и защо не се спи! Защото няма какво да ти обива на опашката отзад, но и няма подглавници!

Единствено за седалките на 2107 може да кажеш, че са по-добри от тези на 120, да не говорим за Рапид-а....

Пропътувай 2820 км за 36 часа и ще те питам после как ще се чувстваш седнал на "дърво"! Аз съм го изпитал.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.