Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ветробрани


Odin

Recommended Posts

Колеги, кажете мога ли да си сложа ветробрани на шкодето! И колко струват и от къде може да се купят. А дали въобще се продава такова нещо защото предното странично стъкло нали е разделено...

Може да си мислите че е кич ама на мен ми харесва. Още повече че като вали силно ми капе в купето :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е кич. Бих казал, че според някои това даже е необходимост, и то най-вече при повечето вносни коли, на които наклона на страничните стъкла е много голям и кат отвориш 2 см и вътре почва да вали. Ма понеже първо бакшишите се усетиха за това удобство, повечето хора казват, че е кич :D Аз лично мисля, че Шкода няма нужда от такоз нещо. Моя прозорец го отварям на 1/3 и като карам най-много някоя заблудена капка да влезне:) Спецялно за Шкода надали ще си намериш, но съм виждал Шкоди с таквиз работи, та явно трябва да търсиш за нещо западно, което да стане и на тебе :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Хайде като проверявате, вижте дали случайно не продават за Рапид, че са много кът..., мамка му. Ако има, ще почерпя специално!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да попитам и аз нещо :) Дали ако си сложа ветробрани на 120-ката ще се намали шума в купето от свистенето на вятъра,при по висока скорост? Някакъв друг начин за това обезшумяване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При висока скорост най малкия ти проблем ще е шума на вятъра двигателя като почне да реве няма да може да чуваш касетофона камо ли това свистене :-)).

Аз си пообезшумих колата лятото ама явно не съм доизпипал технологията та това лято ще повторя процедурата пак само че с други материали :-)), че пътя до морето е дълъг а главата ми е само една :-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Griffin ще споделиш ли с нас какво си правил по обезшумяването, щото и аз го имам на идея за Fava :wink: .От какви материали ти е сегашната да знам да не го прая с такива :roll: и т.н. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в другия форум в Дир-а ама като гледам не6то се е затрило :-)).

с две думи съм взел 3 пар4ета каменна вата по 2,1 лв бройката и с тях съм облепил отзад в калниците при двигателя ( това автоматично прави звука на ДВГ-то по глух) и в задния багажник стеничката към двигателния отсек е облепена с вата и кожа и пода на задния багажник е покрит с пласт вата увит в найлон че иначе се почва да се разсипва :-)).

По едно време не можех да чувам двигателя ако е под 3000 оборота :-)) ама ватата в задния багажник се постепа и трябва да се сменя :-)).

 

Та за лятото съм намислил да взема стиропорни плоскости 4 или 5 см дебели и да сменя ватата в задния багажник :-)) при двигателя няма да пипам :-)).

 

Аааа забравих да кажа само ватата която ползвах е 5 см. и е много лесна за работа :-)) ( ако не стискате много няма да ви сърбят сръцепе после :-)) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оферта е да, определено, ама аз още не съм съвсем сигурен май какво искам :roll: Хем искам да се чува как реве мотора, хем да ми е по-тихичко и само музиката да бичи :oops: ... Ще видим, че работата отива на спортно гърне и може и да са обезмислят тея работи де :roll: 8) :twisted: :twisted: ....

 

Благодаря все пак за инфото! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма дилема :-)) ако мога да направя шума в купето да е като на японска кола ще е най добре ама няма да стане ме при дълъг път бученето адски ме изнервя :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Griffin веднъж ми спомена че мога да си сложа по големи чистачки, ама колко големи? 53см дали ще се съберат на стъклото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами събират се максимум 48 см на мен сега едната ми чистачка е толкова :-))

51 см ве4е идват много дълги пред шофьора и опира в гумата над стаклото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.