Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свещи и кабели за тях?


Lipi

Recommended Posts

Сложих по препоръка на един познат свещи BOSCH защото ми цапаше свещи колата и въобще имах проблеми :-)), сложих и кабели на TESLA силиконови.

След като смених свещите колата стана по еластична :-)) и като че ли мощността не че се е вдигнала но си е колкото е по книжка :-)), може би е субективно усещане но колата работи като часовник :-)) дори и при обороти при които свети лампата за маслото и лампата за зареждането (имам разцентрован карбуратор) колата работи стабилно (оборотите са доста под 800 ) :-)) и си набира както си трябва, това с предните свещи беше невъзможно :-)).

За газ нямам идея аз съм само на бензин.

 

Един колега беше сложил същите свещи но каза че при него нямало промяна в работата на мотора (при него обаче мотора е на 6 :-)), за разлика от мен ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как са като цена BOSCH,предполагам че на различни места си слагат по-малка или по-голяма надценка :) да знам като търся кои цени са по нормални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ги взех от АУТОПЛЮС мисля че се казва магазина като тръгнеш по ботев към централна гара преди да стигнеш канала от лявата страна. Трябва да уточня че забравих свещите са 4-електродни :-)), цената им беше 7,63 за бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Варна,но както и да е:)ще намеря тук.Интересуваше ме ориентировъчна цена.Между другото преди малко отскочих до един магазин,там имаше CHAMPION по 2,50лв бройката и ми се стори прекалено евтино,но може и да са добри:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решип да си вземаш такива свещо погледни на официалния сайт на BOSCH има списак на диларите за българия там може да намериш диларите в Варна кои са има и телефони и адреси и после само им се обаждаш така поне знаеш че няма да си вземеш менте :-)) тия Champion po 2,5 не ги знам какви са но нови BRISK си ги бях купил по 2 лв бройката :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и свещи да вземеш, пази се от ментета. Аз съм карал с Бриск, Шампион и в момента съм с Бош (от онези дето колегата ти спомена-4 електродните). Чувал съм, че за да караш с 4 електродни свещи, трябва да имаш електронно запалване. Много хора не харесват Бриск, аз обаче съм доволен от тях, на 24 000 км ги смених с Бош, като в интерес на истината имаше още доста хляб в тях, ма ко да направя, като един колега (той да не се усмихва) ме запали за Бош. За Шампиона също мога да кажа, че са хубави свещи, ма таз цена от 2 лв. за бройка ми се вижда много ниска. Да не са ментаци?

За кабелите - не купувай най-евтините. Можеш да си вземеш силиконови Тесла, както каза колегата. Не са лоши - аз съм карал с такива, само че не силиконови. Изкараха 3 години преди да започнат да светят. Иначе в момента съм с Бош кабели, много са яки, изработката им е перфектна, ама и цената им е по височка - 30 кинта за петте кабела. Иначе свещите Бош и те някъде толкова струваха. Интересното е, че и свещите, и кабелите за тях ги дават за Шкода:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с руски кабели (жълти) - 4.50лв. комплекта !!!!!!! Много съм доволен. Фабиите и фелициите също са с такива - проблеми няма.

 

Свещи - турски CHAMPION N15YC - 1.60лв бройката - също нямам проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.