Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обем на резервоара/мотаж на халогени


kolev123

Recommended Posts

Здравейте всички маняци на Шкода! Току що се регистрирах в сайта и ме кефи страшно много. Чесно казано си купих Шкода(120L) едва преди месеца, но вече съм страшно запален по тези автомобили! Доста неща подобрих по колата- най вече по външния й вид, но ме интересуват още някои неща!

1. Някой знае ли колко е обема на резрвоара на този модел( ако год. на производство има значение- моята е 85г.)?

2.Искам да й сложа халогени, понеже моите не ми харесва как осветяват пътя и ме интересува дали мога да използвам единия от двата ключа, които в ляво от волана точно под ключа за фаровете, за влючване и откъде да ги захраня- също така има ли нужда да им слагам реле.(Оригиналните фарове си имат фабрично реле)

 

Мерси предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rezervoara e 37litra,a za halogeni sorry ama ne moga da ti otgovorq za6toto nqmam interes kam halogenite(specialno za Skoda105/120).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си сложиш халогенки естествено :-)), само дето не мога да се сетя за друг ключ отляво на волана :-)) освен за фаровете де може би предния собственик е имал халогенки и го е ползвал за целта :-)).

Ако люча е слаб може да се сложи едно 40А реле което да ти включва фаровете :-)), хубаво е да сложиш и едно бушонче за всеки случай :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още се чудя дали да ги захвана за бронета или да ги поставя в дупките , които са си за фалогени на престилката?!

Някакъв съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Men ako pita6 bezi dypki ne sa za halogeni,a sa ne6to kato vazdyhoprovodi kam spira4kite :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо разнообразие на халогени на пазара - хубави и ментаци, скъпи и евтини. Всичко е въпрос на вкус и понякога на финанси. Аз лично прецених, че 50 кинта на халоген Хела не ми се дават, та се поразрових из магазините и попаднах на Wesem - полска марка, произвеждаща доста разнообразна гама авто аксесоари. Цените са народни, а качеството е много добро. Цената за комплект халогени е към 15-20 кинта. Погледни ми снимката (аватарчето). Има ги в две модификации - едните са със силно "оребрено" стъкло (разпръскват светлината странично) а другите са с по-малко релеф по стъклото (разпръскват светлината предимно напред). Аз съм със втория вид и определено съм доволен от тях и съм убеден, че са по-практични от първите.

Задължително ти трябва реле, понеже са с 55 ватови крушки, което прави 110 вата, т.е. амперите не са никак малко. Плюс можеш да вземеш от бушоните ( не помня кой ми се стори най-удачен), а плюс за релето вземи от ключа за фаровете - така като гасиш фаровете няма да забравяш халогените :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че съм бил полезен :shock: Караш примерно през Горубляне, стигаш до околовръстното, свиваш вдясно, ма не по самото околовръстно, а в нещо като локално платно. Караш цели 30 метра :D и паркираш. От дясната ти страна има няколко зградички, в една от тях, горе на втория етаж е въпросния магазин. За последно там съм ги виждал и то на най-ниски цени. За сравнение - на бул Васил Левски, в магазина на Шкода бяха по 35 кинта (или 36, нещо такова), а в Горубляне бяха не повече от 20 лв.... същите, в същата опаковка, същия производител, същото качество :shock: Между другото в тоз магазин има всякакви автоаксесоари - някои са пръчки, но сред тях има и хубави глезотиики. Примерно - метален пожарогасител за 10 кинта (много е готин, 1 кг, гаси ел. инсталации до 1000 волта), стелки, тип "мокет', т.е. не са гумени - 10 кинта за четирите места, спрейове със всякакъв аромат ( е, на чорапи няма :P ) - към 4 кинта, като флакона е доста голям, всякакви тасове по 10 кинта за 13 цола и 15 кинта за 15 цола и т.н.

Сори, ако ви звучи като реклама на тоз магазин, ма си заслужава написаното, цените са общо взето народни и мисля, че на всеки ще му свърши работа, що се отнася да си направи макар и малко подараче за колата :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.