Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шибидах на Рапида


Rapid

Recommended Posts

Здравеите ,

Значи интересува ме дали шибидаците, които се монтират на Рапид са си шкодови или се ползват някакви от други коли. Значи на моя Рапид дръжката се е сцепила и не смея да го отворя, за не се разтече. Та мисълта ми е, че искам да си намеря нова дръжка, но не знам от каква кола ,защото едва ли има някъде шкодови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, по принцип зависи от шибедаха, но има оригинални, на които на стъклото им пише SKODA. Моят шибедах е също стъклен и е със щори, но не е оригинален, всмисъл, че не е чешки. Слаган е в Швейцария по поръчка на първия собственик.

 

Затова трябва се уточниш какво представлява шибедаха: ако е оригинален чешки (където пише на стъклото или Skoda или THORAX) значи можеш да поръчаш уплътнения, дръжки и др. от магазин Шкода, ако няма такива работи, значи по-скоро трябва да търсиш аналог по моргите.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото :)

Разгледах го марката му е THORMAX или нещо подобно което ще рече чешки. Значи ще потърся из магазините ,но се съмнявам да има такива газариики . Погобни шибедаци съм виждал на старите рена 5,9,11 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е THORAX значи е оригинален.

 

Ако имаш проблеми и не можеш да намериш чарка, кажи ми какво точно ти трябва за шибедаха - аз мога да поръчам от тук във Варна. Частите малко се бавят, но общо-взето идват. Иначе през април имам път към Словакия, тъй че и там мога да потърся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато стане ясно кога ще ходя към Братислава, ще постна отделна тема по въпроса. Предполагам, ще има доста хора, които ще ми дадат някои поръчки. Не се притеснявай, аз само заради това отивам (ще ходя със собственика на нашия магазин за авточасти) - по цял ден ще ходя по магазини и складове (плюс чист туризъм с фотоапарата)

 

Поздрави / Миро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

И аз имам счупена ръчка на Шибедаха на Формана. За тия неща забелязах, че всеки вдига рамене по моргите, а в официалните магазини също казват - не. По лесно ми е да дам да му монтират какъв да е друг Шибедах, отколкото да си намеря тая врътка май. И на мойто стъкло си си пише Шкода и си ми харесва. Обаче е запечатан заради проклетата ръчка. Та молбата ми е ако имаш нова информация - напиши за да знаем.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз като теб само обиколих магазините поразпитах ама никои не е и чувал някога да е внасяна такава част :( Мойта ръчка е само спукана и явно затова и шибидаха е запечатан със силикон да не се отваря много много. Сега като се стопли хубаво времето ще видя да я лепя някак си ,както ме посаватваха. Ако намеря някъде нещо ще се обаждам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз като че ли се справих засега.

сложих един дълъг винт през цялата врътка, и две планки от двете страни,

незнам дали ти е същата конструкция, но определено с тая пластмаса, която крепи цялата задна част на стъклото да не изхвръкне :cry: ..

 

Гумата отдолу си е съвсем мекичка и здрава, надявам се да изкара докато карам колата. и ми харесва, че е стъкло а не разни измислени пластмаси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, на кой магазин казваш "нашия"? Аз веднъж ходих до магазина на "Сливница" - мой познат си беше поръчал стопове за 1000МВ. Каза, че пичовете са точни, а на всичко отгоре му доставиха и стопове. Аз се изтрелях моментално със спецификацията на мойта таратайка (и аз за стопове) и продавача ми обясни, че снабдителите са всъщност от Казанлък, и че ако има стопове ще им поръча (беше много любезен). След два дена обаче ми каза, че те въобще и не искали да слушат за поръчки за толкова стара кола, защото било голямо търчане по складове, въобще не си струвало за два стопа и т.н., и т.н.... Толкова ли е сложна далаверата, не може ли просто да се запита там където ходят и без друго или това, че колата е 1958-а е mission immposible? Аз мога ли да пробвам пак някъде във Варна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, можеш да се пробваш, само че на ул. Бенковска, мисля че е номер 85 - това е преди кръстовището с Кракра отдясно. Няма да ти обещаят, но поне ще си направят труда да проверят в Словакия (те от там внасят директно)

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Търся уплътнител за оригинален шибидах Skoda (Thorax) :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро ,

След няколко дена ще идвам към Варна така че ще ти звънна да пинем по бира ,ако имаш време де :)

До колкото разбрах мога да те открия в сервиза който спомен :)

 

Позрдави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши ми телефона, ако го нямаш - 0888.215.820, та като идваш се обади. Ще се радвам да се видим на варненска земя. До скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Звъннах в Казанлък и от там (човекът беше много любезен) ми казаха следното: намериха го в каталога оригиналният шибедах на Рапида и се оказа че са 2 модела единия е монтиран до 08.87г. а другия е от тогава до края на производството на рапид! Намериха в каталога и въпросните уплътнители, но уви за тях не е посочен каталожен номер и не могат да се поръчат при това положение, за всички чаркалаци по шибедаха имат номера, а само за уплътнителите няма е тва си е каръщина! :cry:

Другият вариант е да се поръча нов шибедах с всичките му анджаклами по него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММ да лошо !

Явно затова продавача не ми предложи да го поръча . Е за нов не съм нмого навит или поне зависи от цената, но под 100 евро едва ли е :(

А моя със сигурност е от старите Thorax защото колата ми е 86 набор.

Ами ще мислим нещо друго тогава

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проуча каква е цената на новия и ще преценя дали да си купя. Другият вариант е да намеря дали някъде няма да го изработят по поръчка или да потърся някакъв близък заместител. Мисля и за някой шибедах с близък размер от моргата да се вземе. Крайният вариант е силикон и да не се ползва повече или направо да се махне и да се затвори с ламарина,но идва проблема с тапицерията на тавана!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е запечатан със силикон и не тече ,пък и не е почнала да гние покрай него затова мисля да си го оставя така :) Поне като спра под светофар гледам през него :lol: Тзаи седмица гледах на едно старо мицубиши лансер и ми се стори същия като размер и вид шибедах, но докато не се измери не мога да съм сигурен. Варианта с моргата също е добър, но колата трябва да не е много стара щото гумата старее и може скоро пак да потече

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

YESSS! 516.gifУспях да се справя с Шибедаха!!!!!1074.gif Носи едно кило ракия на събора trink21.gif и ще те светна! 1197.gif С нов уплътнител съм и не тече 457.gif

 

musik36.gif653.gif049.gif270.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.