Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се слага аларма за забравени светлини?


Recommended Posts

Едната жица - червената /+/ се свързва от горната /предпазената/страна на предпазител №4/№3 - който ти е по-удобно /там са свързани габаритите/. От там Зумера получава положителен потенциал.

 

Другата жица - черната / - / се свързва към левия /по-удобно/ контактор за вътрешно осветление /първо махни тапицирания капак/ - това е бутончето дето се натиска от вратата при затваряне. Ако твоя се е развалил купи си нов /струва около 1.50лв/. От там зумера се свързва към Маса /-/!

 

Така зумера ще свири при светнати габарити/къси/дълги когато отвориш едната от двете врати без значение коя.

 

Внимавай да не объркаш + и -

 

Надявам се, че съм ти бил от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата жица - черната / - / се свързва към левия /по-удобно/ контактор за вътрешно осветление /първо махни тапицирания капак/.

 

Това къде се намира? Имаш предвид към плафона на над лявата врата ли? Ми той не работи. Дали не мода да я вържа към стартера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за цена немога да ти кажа,но сам виждал такава джаджа в МЕТРО :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да никаква рядкост не е просто една малка и полезна екстра, особенно за разсеяни шофери, които си забравят светлините. Струва 2 лв:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го виждал в Практикер на 3 лв. и със схенка как да се сложи! Тази схема беше направена зумера да сигнализира при гасенето на двигателя!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.