Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чисто нова във форума:)


Recommended Posts

Здравейте!

По всичко личи, че в най-скоро време ще се осъществи отколешната ми мечта. Ще стана горд собственик на една прекрасна Октавия, произведена през 1963г.!!!! 8) От няколко дни нощем сън не ме хваща, а ако ме хване- все Октавийката сънувам. Денем, пък, вампирясвам пред компютъра, ровейки се във всевъзможни сайтове за Шкоди. /Даже открих, че чешкият език не е чак толкова неразбираем :lol: /

Та така...

Като начало милата Октавия /още не съм й дала име, защото все още не е станала официално моя, та от суеверие.../ трябва да се пребоядиса, да се пусне в движение и да преодолеем разни препятствия като техн. преглед и разни други гнусотийки.

Аз нали съм си женка, първо външният вид ми грабва окото. Други подробности /около техническата част/ ще уча в движение. Казано иначе - към копчето ще пришия балтон. :lol: Не се подхилвайте, признавам си - нищо не разбирам от автомобили /засега/. Въоръжила сам се с литература и ще уча. Октавията е прекрасен повод да влеза в час. Може би ще задавам смешни въпроси /в началото/, но моля ви, бъдете великодушни и търпеливи към най-новия шкода маниак :wink:

Между другото, в дир-а прочетох информация, че през февруари е имало взгляда :lol:. Кога пак ще има и въобще, само на тези организирани срещи ли се събирате? Искам да си побъбря с някого, който кара ретро Шкода. Да обменим ценни мисли, както се казва. :)

Приятен ден, сискайте палци до началото на другата седмица, когато ..., ох, колко добре звучи... - ЩЕ ИМАМ ОКТАВИЯ 63-ти набор. 8) 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

По всичко личи, че в най-скоро време ще се осъществи отколешната ми мечта. Ще стана горд собственик на една прекрасна Октавия, произведена през 1963г.!!!! 8) От няколко дни нощем сън не ме хваща, а ако ме хване- все Октавийката сънувам. Денем, пък, вампирясвам пред компютъра, ровейки се във всевъзможни сайтове за Шкоди. /Даже открих, че чешкият език не е чак толкова неразбираем :lol: /

Та така...

Като начало милата Октавия /още не съм й дала име, защото все още не е станала официално моя, та от суеверие.../ трябва да се пребоядиса, да се пусне в движение и да преодолеем разни препятствия като техн. преглед и разни други гнусотийки.

Аз нали съм си женка, първо външният вид ми грабва окото. Други подробности /около техническата част/ ще уча в движение. Казано иначе - към копчето ще пришия балтон. :lol: Не се подхилвайте, признавам си - нищо не разбирам от автомобили /засега/. Въоръжила сам се с литература и ще уча. Октавията е прекрасен повод да влеза в час. Може би ще задавам смешни въпроси /в началото/, но моля ви, бъдете великодушни и търпеливи към най-новия шкода маниак :wink:

Между другото, в дир-а прочетох информация, че през февруари е имало взгляда :lol:. Кога пак ще има и въобще, само на тези организирани срещи ли се събирате? Искам да си побъбря с някого, който кара ретро Шкода. Да обменим ценни мисли, както се казва. :)

Приятен ден, сискайте палци до началото на другата седмица, когато ..., ох, колко добре звучи... - ЩЕ ИМАМ ОКТАВИЯ 63-ти набор. 8) 8) 8)

Добре дошла.Дано скоро да се похвалиш с тази придобивка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, виждам, че сте на моя страна. Имам предвид факта, че повечето хора, на които казвам какво предизвикателство стои пред мен, ме мислят за откачена. Щяла съм да си отвися под колата и я се повозя веднъж-дваж, я не. Тук е друга работа! "Безценна ценност" добре ми звучи :lol:

RSK, мисля, че веднъж ти досаждах по ICQ-то във връзка с ретро Шкодите :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла :!: :lol:

Октавия :?: ммммммм,добро решение :wink:

Очаква ме те :D :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах Мама Му

 

Търках търках учите ,ма маи верно си пише че жена си Купува Октавия по-стара от мене и то не ква да е ,а жената - "кино режисьорче"!:)

 

Или требе да е безнадежно луда ,или бъкана от амбиция или пък може би е заменила гаджетата за автомобили (което одавна напраих) що за разлика от първите автомобила ти връща ... ЛупоФта де:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си заменил гаджетата с автомобилите бре? :shock: Намери си гадже дето да уважава хобито ти (или страстта, както искаш го наричай) и няма да има нужда да заменяш едното срещу другото 8)

На мен жена ми знаеш ли колко време е прекарала с мен в гаража, та даже и хубави идеи дава, а и понякога е безценен помощник:) Вече може без книжка да отвори карбуратора на съставните му чаркуляци, да го почисти и сглоби. Без майтап. С мултицета работи не по зле от мен:) Е, и аз садя цветя с нея, ма то зачитането на интересите требе да е двустранно :wink:

 

Малии, какъв кеф ми е да я похваля:) От сърце 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ииии, вечната тема - жените и колите :lol: Е, наистина, някои колежки душа дават за да карат лъскавки каляски с повтарящи се цифри в номерата, ама като натиснат спирачка и токчето на боксьорските им ботушки се троши. :wink: Те затова и не карат като хората - без токчета не могат :wink: Ама, свят широк - жени всякакви. Ей на! Аз май съм последователка на жената на Мишел. Сигурно е много яка женка 8)

Шапка свалям и на моя маж-каубой, у когото разумът и логиката говорят по-често отколкото у мен, ама се нави да докараме една мила дъртофелничка у дома. :lol:

 

Я да ви питам: Знаете ли /горе-долу/ колко пари може да ми искат за боядисване на колата? И може ли някой да препоръча бояджия, който да си разбира от работата, ама да не взима много скъпо? :)

 

Айде, спорен ден ви желая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eййй, ето каква била рецептата да настъпи оживление във форума - появаване на "Шкодофреничка" :lol:

А сега сериозно - старата Октавия наистина си заслужава и на запад доста се цени като антика... Ако беше намерила такава, произведена преди 1960, щеше да изкяриш и още - освободждаване от ГТП :wink: (има вече такъв закон у нас). Това не е малко, защото скоро и тук ще затегнат еко-нормите, а Октавийката едва ли ще може да ги покрие... А ако успеете да я възстановите в максимално оригинален вид, може да й дадат специален "исторически" номер завършващ с буква "Н" (historical), който за в бъдеще ще дава доста привилегии на ретроколите, както е по света - намалени данъци, специален режим на движение и т.н.

 

P.S. Относно бояджиите: евтин и качествен, според мен такова животно нема, или поне аз не съм виждал, повечето са точно обратното... така че не смея да давам препоръки... един познат се хвали, че намерил такъв в някакво село около София и другия месец щял да му прави колата, та ако остане доволен, ще ти кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами човекът, от когото я купувам твърди, че всичко по нея било оригинално. Единствено скоростите е свалил долу, но аз мисля по някое време да ги върна пак горе /възможно било, каза/. Живо се интересувам от информация относно съдбата на старите автомобили след 2007-ма година. Този "исторически" номер вече факт ли е или е в проект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, факт е доколкото знам, но законите за облагите, произтичащи от него още не са приети у нас... засега той е необходим единствено, ако искаш да учатваш в някое мероприятие за ретро-автомобили в чужбина, включително Гърция, Турция и всички други членки на международната организаци на античните превозни средства (FIVA) За повече инфо може да се обадиш на председателя на Българската асоциация на клубовете за страринни и класически автомобили: 0888655491, Маргарит Карабуров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Cacadu!

 

Първо, добре дошла във форума. Да се надяваме, че ще си бъдем взаимно полезни.

 

Имам приятел, който има оригинална ремонтна книга за Октавия издание от 1963 на български. Ако това те интересува мога да опитам да я сканирам и да ти я изпратя на мейла.

 

Поздрави и успех.

 

P.S. Към администратора(ите): ако има начин да създадем нещо като "store" във сайта, да насложим всякаква литература (в електронен формат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек, как да не искам??? :lol: Тамън бях решила да пускам питане точно по този въпрос!!! Много ще съм ти благодарна, пък - живот и здраве - благодарностите може да се превъплатят и в бири. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, тези дни ще се видя с него и ще взема книжката.

 

Дай да свършим работата първо, пък после ще видим кво ще пием.

 

До скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си заменил гаджетата с автомобилите бре? :shock: Намери си гадже дето да уважава хобито ти (или страстта, както искаш го наричай) и няма да има нужда да заменяш едното срещу другото 8)

На мен жена ми знаеш ли колко време е прекарала с мен в гаража, та даже и хубави идеи дава, а и понякога е безценен помощник:) Вече може без книжка да отвори карбуратора на съставните му чаркуляци, да го почисти и сглоби. Без майтап. С мултицета работи не по зле от мен:) Е, и аз садя цветя с нея, ма то зачитането на интересите требе да е двустранно :wink:

 

Na dalavera si ti:)

 

Misylta mi e che poveceto zeni sa ot Tipa ,ti investiras ,investira U neq i onaz nakraq ti tegli ritniko ,are da ne kazvam kak im se vika. Nesto kato moda e edno takova ednodnevki. A kolata ,pri dobra podryzka i eksplatacia ti vrysta systoto:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, жените са ти виновни! :lol: Ами я си представи обратния вариант - мъжо инвестира, инвестира и накрая тегли шуто на Дулсинеята и си вземе и колата и силиконовите "балкони", и други инвестиции по клетата жена. Жива да я ожалиш :lol:

 

Абе я да си говорим за Шкоди...

 

:lol:

 

Да ви питам: /и по-специално Kramkenstein/ Знаете ли e-mail адрес на Маргарит Карабуров? Искам да го питам за привилегиите на ретро-автомобилите. Да не би като отида в КАТ с Октавията и да пропуснем нещо. Но ми е неудобно да го притеснявам човека по телефона. То ако всеки почне да му се обажда... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо добра идея е това за литературата - аз съм ЗА, но точно сега не мога да се сетя имам ли нещо, което веднага мога да пратя.

 

Cacadu - да ти беше в ICQ-то, но не ми беше досадно, какви са тия работи... Купи ли я вече? Пусни някоя снимка, но не ме питай как става това - идея си нямам.

А пък за боята аз имам намерение да боядисам моята кола с хубава боя (скъпа няква), което би трябвало да значи и скъпа подготовка с всичките му там тенекеджийски работи, кит (хубаввв), шприц, 2-3 пласта боя... Така си мечтая да стане де, но няма да бързам, не ми е целта да я имам утре. Между другото - търся стопове за Skoda 440 Spartak (все още)...

 

Айде до скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.