Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Луфт на кормилото


Totogada

Recommended Posts

Значи получи ми се голям луфт на кормилото.Явно кормилната ми щанга е издала багажа.Възможно ли е от стара кола да се вземе или трябва да се купува нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бих си купил нова, но това зависи от възможностите ти разбира се. Цената преди 1 година беше към 90 кинта. Съвет - не купувай от Симеоновско шосе - от там си купих една дето се разби за половин година! и впоследствие ме светнаха, че била менте. Купих си една от магазина в Овча купел, до НБУ. И досега съм с нея - не е мръднала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бих си купил нова, но това зависи от възможностите ти разбира се. Цената преди 1 година беше към 90 кинта. Съвет - не купувай от Симеоновско шосе - от там си купих една дето се разби за половин година! и впоследствие ме светнаха, че била менте. Купих си една от магазина в Овча купел, до НБУ. И досега съм с нея - не е мръднала.
Ще огледам на моргата в Сливен дали стават щангите на няколко Шкоди.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за щанги ментета, ще споделя, че и аз се опарих и то също от магазина на Симеоновско шосе! Щангата си беше с луфт, по голям от този на старата. За съжаление го установих, след като я монтирах. Не стигат парите ами си изгубих и един ден. Опитах се да направя рекламация, и ако не да ми върнат парите, поне да ми дадът друга, без надценка. Момчето ми обясни, че трябва да говоря със шефа, който го нямяше. От тогава не купувам от тях, дори и когато предлагат по-добри цени.

Все пак, всеки си решава сам.

В момента карам със читава стара щанга, която ми беше изпаднала от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя магазин май сами си правят частите! Купих от там ангренаж комплект карах го 3-4000км. и почна да хлопа повече от стария, (който е на повече от 100 000км.) като го свалих колелата бяха износени все едно нямат закалка и циментация - те и мямат сигурно. така че по добре търсете части някой дето си ги е купувал навремето от "мототехника".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чисто нова кормилна щанга - оригинална чешка, купувана от Аутомотор Варна през 1989г. Цената е 40лв с външните накрайници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чисто нова кормилна щанга - оригинална чешка, купувана от Аутомотор Варна през 1989г. Цената е 40лв с външните накрайници.

Ако в крайна сметка ако немога да намеря тука в Сливен .Добра оферта :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, имам една ползвана кормилна щанга /20г./ със накрайници на нея и мога да ти я подаря, но не знам как като си от сливен. сега ще кажете: е тоя изби рибата с тая 20г. щанга, обаче разликата с новата която ложих, не е много очевидна, а и така като мърдам шарнирите по щангата гледам, че има още живот в нея. ти провери ли да не би да е запекъл/блокирал/ спомагателния хебел - това е МНОГО ВАЖНО? а гресираш ли всеки 3 000 км шенкелните болтове или всяка пролет и есен - това пак е важно, и не по-малко важно след 20г. може и на кормилната ти кутия да й се е е... майката на болта и гайката. аз от една година съм с чисто нова оригинална щанга, нови накрайници, нов спомагателен хебел, сменена кормилна кутия, гресирам супер често шенкелите и въпреки това тази пролет волана взе да скърца яко и вече просто не ми се ляга под колата - следващия път надявам се направо ще изхвърля тоя предем мост и ще сложа такъв с рейка/обаче още нямам/, че ми писна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, имам една ползвана кормилна щанга /20г./ със накрайници на нея и мога да ти я подаря, но не знам как като си от сливен. сега ще кажете: е тоя изби рибата с тая 20г. щанга, обаче разликата с новата която ложих, не е много очевидна, а и така като мърдам шарнирите по щангата гледам, че има още живот в нея. ти провери ли да не би да е запекъл/блокирал/ спомагателния хебел - това е МНОГО ВАЖНО? а гресираш ли всеки 3 000 км шенкелните болтове или всяка пролет и есен - това пак е важно, и не по-малко важно след 20г. може и на кормилната ти кутия да й се е е... майката на болта и гайката. аз от една година съм с чисто нова оригинална щанга, нови накрайници, нов спомагателен хебел, сменена кормилна кутия, гресирам супер често шенкелите и въпреки това тази пролет волана взе да скърца яко и вече просто не ми се ляга под колата - следващия път надявам се направо ще изхвърля тоя предем мост и ще сложа такъв с рейка/обаче още нямам/, че ми писна.

Благодаря ти за това.Днеска най-вероятно ще ходя до моргата.Ще видим дали ще може да я махнем от една Шкода.(много на "лесно" място е Шкодата).Иначе тази щанга колко горе долу е голяма и колко тежи.Несам гресирал нищо колата ми е от скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

пиши до къде си стигнал да помагаме. вече сигурно си разбрал колко е голяма щангата. Гресирането на шенкелите е изключително важно и се прави поне 2 пъти в годината. Струва 2лв общо в София на произволен канал, където сменят масла и други простотий - по левче на гресъорка. можеш и сам ако имаш такаламит и грес, но само такаламита сигурно е 50лв. тъй-че...

 

аз проверих тука на магазина на симеоновско шосе книжката за шкода струва 10лв, при вас няма ли в магазина, помоли да ти доставят, за да четеш, върши много работа.

 

айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Имам чисто нова кормилна щанга - оригинална чешка, купувана от Аутомотор Варна през 1989г. Цената е 40лв с външните накрайници.

 

Pusni koordinati za vrazka.

Towa lqto, 6te se naloji da se remontira prednicata na moita 105L. 4asti 6te sa nujni. Maila mi e:

bagrian@hotbox.ru

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0888/215820 Мирослав, или ул. Карамфил 25, сервиз Шкода Крум и Ясен 0889/280299

 

Поздрави

 

Ako ne se laja s edna 4ervena 120L nato4ena + stikeri

Mai se poznavame ... s teb li se zapoznah (predi okolo godina moje bi), dokato hapva6e hamburger za obed i mi dade vizitka...?

Ti si nqkoi ot serviza na Karamfil 25?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.