Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 Тунинг


Recommended Posts

Супер са. Убеден съм, че ако се цаниш в някое автомобилно дизайнерско бюро ще те лапнат кат топъл хляб:)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ще е по - ефектно, ако си вземеш малко паус и си копираш някоя снимка с тънък молив, а после прави каквото ти е кеф. Може и да си принтираш снимката много бледо и пак да тунинговаш на хартия. Така просто ще запазиш пропорциите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ще е по - ефектно, ако си вземеш малко паус и си копираш някоя снимка с тънък молив, а после прави каквото ти е кеф. Може и да си принтираш снимката много бледо и пак да тунинговаш на хартия. Така просто ще запазиш пропорциите

 

Бих го направил, но целта ми не е да прекопирам от оригинала, а да се опитам да я нарисувам, докато я гледам, защото е по-трудно :D

Не се опитвам да правя колите максимално близки до оригинала, защото отнема много време, а и няма смисъл от реалистичност, когато демонстрираш собствения си вкус :wink:

Вземи като пример рисунките на дизайнерските отдели във фирмите-производителки на автомобили - в двуизмерен вид (на лист) колите изглеждат по един начин; макетите по друг начин, по-различен от този на листа; а истинските коли се отдалечават още повече от рисунката 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе пич, не става въпрос да прекопираш оригинала, а само пропорциите, за ти изглежда рисунката правилно и отделните й детайли да са съразмерни. Така ще ти свикне и ръката и окото. Може да си копираш само силуета на колата и после действай със собствен стил - джанти, брони, спойлери... Това, което си нарисувал не ти ли се струва малко стеснено, т.е. че колата исглежда сплескана на ширина?

И една малка поправка - това е Octavia 3, но това не е съществено. В някои вестници допускат същата неточност. Други пък пишат "Oktavia", което също не е кой знае какво (не им се отдава и преписването на наште журналисти).

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една малка поправка - това е Octavia 3, но това не е съществено. В някои вестници допускат същата неточност. Други пък пишат "Oktavia", което също не е кой знае какво (не им се отдава и преписването на наште журналисти).

поздрави

 

Октавия 1 (1998-2004)

Октавия 2 (2004- ... )

Не съм чувал да има трети модел :roll:

В раздела за Фелиция възникна същия спор, само че кое било Фелиция 1, 2, 3, 5 и т.н.

Какво значение има, кой номер е ? Важен е самият модел, пък останалото са подробности :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме кефи :lol: , нищо, че не са спазени пропорциите - така е като карикатура, нещо като това :lol::lol: :

http://tuningy.cz/tuningy.cz/srazy/21-5-2005_V.sraz%20Škoda/rudokráska/PICT2748.JPG

http://tuningy.cz/tuningy.cz/srazy/21-5-2005_V.sraz%20Škoda/rudokráska/PICT2749.JPG

http://tuningy.cz/tuningy.cz/srazy/21-5-2005_V.sraz%20Škoda/rudokráska/PICT2750.JPG :twisted: :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една малка поправка - това е Octavia 3, но това не е съществено. В някои вестници допускат същата неточност. Други пък пишат "Oktavia", което също не е кой знае какво (не им се отдава и преписването на наште журналисти).

поздрави

 

Октавия 1 (1998-2004)

Октавия 2 (2004- ... )

Не съм чувал да има трети модел :roll:

В раздела за Фелиция възникна същия спор, само че кое било Фелиция 1, 2, 3, 5 и т.н.

Какво значение има, кой номер е ? Важен е самият модел, пък останалото са подробности :wink:

Значи - аз тук доколкото виждам, нещо не сте се разбрали или уточнили. Според мен има само 2 модела Октавия:

Октавия 1 (1996-2004)

Октавия 2 (2004-хххх)

През 2000 година, Октавия 1 се подлага малко на т. нар. "фейс-лифт" - променят се задните фарове, маската отпред, фаровете и бронята, както и малко промени в интериора. Но това си остава първата Окравия (според мен). Та така...казвайте са к'во сте имали впредвид. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.