Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Никелиране - къде?


Recommended Posts

Пробвай тук:

 

Боядисване, Никелиране и др.

 

 

 

Сортиране по: въвеждане | азбучен ред | посещения

 

 

СД "ВИВЕЛ" - Правчански, Янков

 

 

Адрес: София, ж.к. Хаджи Димитър, ул. Ильо Войвода № 25

 

Телефон: 02/ 847 61 98

URL: vevel.business.bg

 

СД "ВИВЕЛ" - Правчански, Янков се занимава с производство на метални изделия: - врати - решетки - огради - парапети - и др. Фирмата разполага с цех за прахово боядисване.

 

Или пък тук:

 

http://www.colorita51.biz/cherni_metali.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и тук...

 

http://et-stella.hit.bg/[/b]

 

И успех

П.С. Май видях подобна на твоята кола, пред бл. 310 в Младост 3. Не съм 100% сигурен, но си струва ако имаш нужда от части да провериш. Не изглеждаше да я поддържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в хаджи Димитър незнам дали никелират, но праховото им боядисване е много яко - малко пари взимат, а качеството е супер. Моята решетка именно при тях съм я правил:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам - с питане и до .... Хаджи Димитър ще стигнеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, а сега един въпрос донякъде свързан с темата (може тъп да ви се стори, ама кат' хич неразбирам...) Погледнах линковете и се чудя, какво е "никелиране" и какво е "хромиране". Каква е разликата? Кое е по-дълготрайно? Питам, защото ми се иска да си занеса дръжките на вратите и огледалата да ми ги....и са въпроса е к'во да ми ги правят - да ми ги никелират или да ми ги хромират? Аре са изкажете по някое и друго преофесионално мнение :) Чакам да ме светнете поне малко, че се излагам като кифла без марамлад тука. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те не са ли плстмасови огледалата и дръжките на твоята? Доколкото знам там се използва съвсем друга технолгия за постигане на тоя ефект... интересувал съм се, защотото преди събирах и възстановявах авто-моделчета, но ми казаха, че става само в заводски условия и е много скъпо за единични бройки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, а сега един въпрос донякъде свързан с темата (може тъп да ви се стори, ама кат' хич неразбирам...) Погледнах линковете и се чудя, какво е "никелиране" и какво е "хромиране". Каква е разликата? Кое е по-дълготрайно? Питам, защото ми се иска да си занеса дръжките на вратите и огледалата да ми ги....и са въпроса е к'во да ми ги правят - да ми ги никелират или да ми ги хромират? Аре са изкажете по някое и друго преофесионално мнение :) Чакам да ме светнете поне малко, че се излагам като кифла без марамлад тука. Поздрави!

 

Вчера бях свидетел на разговор точно по този въпрос, обаче единственото, което разбрах, беше, че да е хромирано е по-хубаво /по-дълготрайно/. За разликата между двете разбрах, че хромът жълтее, а никелът синее. :roll:

 

Абе ужас! Не е лесно да си женка! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Митак - пластмасови са. Ама неможе ли да се обработят по някакъв начин? Щото ми се иска де :) Изглежда много готино. Не съм запознат точно със схемата на действие, но знам, че детайла се потапя във вана и се пуска ток и така по детайла се полепя никела или хрома - незнам кое точно, защото може да се прави по различна технология. Мисълта ми е дали може да се налепи този никел или хром - там каквото е - по пластмасата и да се задържи, а не да се отлепи при първия дъжд или при малко по-бързо каране (до морето например), че ако ми се разлепи и остане на люспи разни ще е много грозно. Или първо трябва да се направи нещо на огледалата и после да се "банят". Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че пластмасата трябва първо да се "метализира" по някакъв начин, примерно да се боядиса с лак, съдържащ метални частици, но честно казано досега не съм чувал някой да прави подобно нещо... По принцип, за да не се излющи покритието, преди хромирането се прави помедняване на стоманените детайли. Бях си купил от битака една турска броня за Жигулата, турците явно бяха пропуснали тая операция и след първата зима целия и хром изпопада... :(

 

P.S виждал съм да се продават в тунинг-магазините готови хромирани огледала, със сигурност ще ти излезе по-евтино, а дръжките можеш да ги облепиш с фолио - аз така съм направил с колонките на триъгълните странични стъкла. Бяха доста потъмнели и изтрити, а сега светят като нови и трябва много да се загледаш, за да разбереш измамата :wink: Същото сторих и с броните, преди да си купя чисто нови де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в магазините за тунинг или по-точно за аксесоари има разбира се - ама ми обявяват цена равна на 2 заплати. На дръжките съм сложил капачета (май така се казват), но също са пластмасови - от Илиянци - за 18 кинта 4 броя :) ама хубавото им е само едно, че залепнаха яко...и само това. То за 18 кинта толкова - явно ще ги сменям всяка година :) Гледам, че са почнали да се изхабяват - позеленяват на точици...нещо като окисляване е май...знам ли? А и не си пасват на 100%. Та за това питах къв е начина да си занеса направо чарколаците и да се свърши :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че продават специални капачета... а за огледалата явно не си гледал в правилните магазини, провери в оня на Козлодуй, май "Авто мания" беше, нещо такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в правилните е гледал :)

Оригиналните тунинг части са скъпи...

А неоригиналните като тези в Автомания, едва ли ще стоят добре на Октавията :) според мен ще простее яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много не съм чат по темата, въпреки че и мен ме чака такава операция, но доколкото знам се правят и двете, и всъщност това по броните е хром - никел :!: :?: щото единият бил лъскав, а другият здрав. Може на Митака бронята да е имала само от лъскавия и да са спестили от здравия.

Хромът е лъскавият между другото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нанасянето на метал по повърхностите на пластмасови изделия става с помощта на специална машина за метализация. С такава машина се изработват всички огледала, чиято основа е стъкло или пластмаса. Ако те интересува нещо повече мога да те свържа с човека който има такава машина. София GSM 0887693727

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.