Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна ел. крушка на фар


Recommended Posts

Здравейте на всички

Имам един много идиотски въпрос . Как се сменят крушките на правоъгалните фарове (на японките) . Изгоря ми единия габарит и вчера реших да го сменя . Махнах маската и видях само винчета за регулиране на височината . Легнах да видя отдоло да не е далаверата ама пак нищо.

Отвирих си книжката, ама там има обяснедо как да се сглоби нов двигател, ама няма нищо за смяната на габаритите :( На предишната ми шкода (с кръглите фарове) беше лесно разхлабваха се 3 винтчета и фара излизаше :)

Направо срам стнал съм като американците една крушка не мога да си сменя !!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми - като махнеш предната маска, от вътрешната страна на фаровете се вижда по една щипка с пружина - издърпваш я и освобождаваш фара, като го издърпваш навън и към радиатора. Изваждаш го и сменяш крушката.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :)

Подозирах че е нещо простичко, ама като не знам какво е :) Довечера ще я сменя

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:shock: Простичко!? Че к'ва е тая кола, дето за да и смениш крушка на фара трябва да сваляш цялата предна маска (или в случая май е половината :wink: )?!!! Добре, че карам по-стария модел! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:shock: Простичко!? Че к'ва е тая кола, дето за да и смениш крушка на фара трябва да сваляш цялата предна маска (или в случая май е половината :wink: )?!!! Добре, че карам по-стария модел! 8)

 

Да знаеш никога не си купуваи Порше ,че като дойде момента да му сменяш крушките ча го подариш на некои и езък за набутаните кинти :wink:

 

Между другото на Поршетата Фаровете (поне на GT2 което съм заглеждал) се правят във Чехия ,там където са се правили преди фаровете за Шкода Рапид ,Лада 2105 и така нататъка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, Саше... на Поршето мисля да му монтирам рефлектори от Жигула - чиста работа! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.