Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Коланите...


Марту

Recommended Posts

Вчера пътувах от Младост 4 до Герман, нещо се бях замислил и карах без колан, което рядко ми се случва. За моя изненада обаче ченгето на караулката да Панчарево забеляза този факт и ме спря. И тъй като принципът ми е да не давам пари без документ :D най- прилежно ми прасна акт - 40 кинта и 10 точки. По- лошото е че 6 години съм бил активен шофьор и имам актове поне за 500лв. Най-лошото е, че доколкото знам, вече не връщат талона преди да си платиш глобата. А аз досега нищо не съм плащал. 6 години! И сега този колан може да ми излезе златен. :cry:

Но принципите са за това да се спазват. Всъщност полицаят ме накефи, че си върши работата. Повечето ако няма акция, не си мърдат пръста, каквото и да става пред тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми виж аз съм активен шофоьр от 3 години и от както съм слязъл от учебната кола след изпита не съм слагал колан,но май е време да слагам....И най-важното за това нарушение до сега нямам актове :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...има хора, които казват, че презервативите са им неудобни също... Когато се возя в някоя от служебните коли, шофьорите ми казват: "Що го слагаш, нямаш ли ми доверие?" Отговорът ми е: "На теб 100%, а тия около нас 0%..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марту, прав си, правилата са създадени за да се спазват и за да има някакъв ред, независимо дали ни харесват или не:) Но щом си на това мнение, защо не го подкрепяш с факти, т.е. да идеш и да си плащаш глобите :) Не съм 100% в час със системата, но доколкото знам, ако имаш нещо на твое име (апартамент, кола и т.н.), когато му дойде времето да му плащаш данъка, ще ти искат и парите за нарушенията, т.е. ако не платиш глобите, немож си плати данъка на апартамента примерно, на колата и т.н. Другото, за което съм абсолютно сигурен е, че ако искаш да дръпнеш от някоя банка кредит, ще ти искат бележка от общината, удостоверяваща, че не дължиш нищо... :)

И малко полезна информация за теб - като ти вземат талона, трябва да изчакаш около 2 седмици до излизане на наказателното постановление (на акта го пише), след което отиваш в КАТ и си прибираш талона без да плащаш при тях нищо. Актовете се заплащат в общината, на чиято територия ти е адресната регистрация :)

Поздрави, безаварийна и .... по-малко нарушения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне 5 пъти съм ходил да си вземам талона. Досега грижи не съм имал. :D Въпросът е че обсъждаха вариант да ти връщат талона, след като си платиш глобата - което е съвсем логично. Май е прието. Скоро ще разбера :?

Иначе знам как си прибират глобите, ама нямам нищо на мое име и не съм теглил кредит досега.

А за плащането на глобите...500лв...май не съм чак толкова съвестен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

тва е заговор баси! и мене ме видеха :) и мене на караулка, ма не на тая. в колата жената гушнала кучето, аз жив умрял, не спал предната нощ, айде викам си, замина талона. катаджията ме вика вътре и вика "пич, тея кинти сеа, дет тряаше да ти пиша акт за тях, фащаш жената и отивате и ги изпивате и ги изяждате. обещаваш?" ми обещах, кво да правя, на длъжностно лице отказва ли се :)

 

но си ми държи топло де, вече седмица оттогава си карам с колан, знам ли другия път кой ше е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос на полицая. На това му се вика подход :) Де да бяха всички като него, ама какво да се прави - то и тяхната не е лесна - много изисквания, ежедневни стресови и рискови преживявания и една .... мършва заплата. Ще ми се да са на дереджето на немските и турските им колеги, ама и това ще стане. Само дано е по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.