Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

? за лампата на маслото


zloQQ

Recommended Posts

Помагайте! На един колага му свети лампата на маслото. Каза, че е сменил маслото (Репсол) преди 2-3 седмици и сега като загрее колата, светвала лампата. При подаване на газ - изгасва. Каза също, че като отвори гърловината за маслото, духа - преди не е било така. Колата работи на празни обороти, но духала доста...Значи, аз какво разбрах - няма налягане според мен. Ама от какво може да е това? Я дайте мнение, моля Ви. И извинете ако нещо не сте разбрали - аз малко...не съм в час толкова рано сутрин в понеделник :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е сложил "тънко" масло. Ако е 10W40 нищо чудно да му е светнала лампата :D Да слага 20W50 или поне 15/40

 

Иначе това е от лагерите на коляновия вал - не качват налягане.

 

Понякога (но много рядко) датчикът дава дефект.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за инфото. Ще му кажа и ще видим какъв е проблема. Дано се оправи човека :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е от тънко масло при загрял двигател :) Аз лично съм с 10W40 и нямам такива проблеми. А за 20W50 - не го препоръчвам на никого. То не е предвидено за зимно каране и става яко на грес :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагерите на коляновия вал са смененни скоро и датчика е нов. При съвсем леко подаване на газ лампата угасва. Може би ако се вдигнат оборотите мъничко, всичко ще е наред. Но ме притеснява от какво е духането. На празен ход от гърловината духа доста :(

Иначе колата си върви :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах сащия проблем наскоро.Беше от датчика!Новите,по-малките не са много верни...Пробвайте с няколко от старите,но ако духането се е появило сега ,веднага след смяня на маслото(!),значи е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Проблема със светването на контролната лампа за маслото е евентуално да се подмени датчика или да се повишат оборотите на празен ход на двигателя. Но духането категорично не е от маслото.То се дължи на износване на буталата, сегментите и ризите. Духането може да се намали като в маслото сипеш квалитетна добавка или решиш да правиш ремонт на двигателя като смениш ризи, бутала, сегменти и ако се наложи шлайфане на коляновия вал. Ако това ти се струва много скъпо и трудно, то ти предлагам като минимум да смениш сегментите и маслото. Успех. Ако желаеш мога да ти помогна София GSM 0887693727 Ангел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката дето върви оригинално със шкодата пише че при високи температури - лятото е допустимо лампата да свети на празен ход ако при повишаване на оборотите изгасне всичко е ОК но е важно да чуеш шума на мотора ако не качва масло почва едно яко мелене в мотора. Най добре е да се провери с механичен манометър колко налягане прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.