Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Корупция


Марту

Recommended Posts

Корупция в Шкода взриви Фолксваген

01 юли 2005

Данните за подкупи от бившия шеф на чешкия производител на автомобили Шкода Хелмут Шустер задълбочиха кризата в германския концерн Фолксваген.

Германският канцлер Герхард Шрьодер възнамерява да предложи разследване на случая, публикуван в сп. “Витшафтсвохе”, цитирано от "Франкфурте Алгемайне Цайтунг". Оставката на управителя на германския концерн Клаус Фолкерт е само началото на разразилия се скандал, обяви списанието, позовавайки се на добре информирани източници. Очаква се Петер Харц, който също е една от водещите фигури във “Фолксваген” да подаде оставката си в близките дни. Говорител на концерна отрече подобни слухове, като заяви, че Харц “е и остава” един от ръководителите във “Фолксваген”. Междувременно генералният директор на компанията Бернд Пишетсрийдер (на снимката вдясно) обяви, че е призовал прокуратурата да се намеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голям праз, не ги мисли швабите.

мен по ме тревожи дизайна на новата Fabia например.

ами ако е някой грозил?

виж Octavia-та - не, че е зле, но въобще не прилича на съвременен автомобил, ще остарее много бързо.

Skoda няма купе, няма ван, няма джипка, няма кабрио...

болно ми е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е - и мен не ме кефи нещо новата Октавия. Не, че имам старата и затова, но...още като я видях и не ми хареса :( А и аз мисля, че трябва да разнообразят гамата от предлаганите автомобили - поне купе и ван могат да направят ама...Но те са си преценили сигурно, какво да правят и какво - не. Ама щеше да е яко ако можем да си купим някое купе, както е Рапид-а, но да речем - Тудор (ох - болната ми тема - тази кола е страхотна направо)...Дай Боже някой ден...Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че като се мисли гамата от продукти, се има в предвид и какво произвеждат VW и другите марки - Сеат, Ауди и т.н. Що мислите че чак сега пуснаха лимузина VW? Щото конкурира донякъде Ауди. Същото е и с вановете например. Ако сега се продават добре за къв чеп да правят Шкода и да подбият пазара? Основните клиенти все пак не са Шкода манияци, а практично мислещи хора.... В смисъл, че не могат да вземат тез пари от Шкода, дето си ги вземат от Ауди и VW.

Май не се изразих много добре, ама съм в оперативка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много не съм съгласен - виж fabia, polo, ibiza - за всяка си има пазар, а и нали ползват общи платформи, мотори и т.н. За жалост Skoda е нарочена от босовете за масов автомобил, но защо няма ван? Просто нещо не са се ориентирали адекватно в ситуацията, виж колко късно VW пуснаха Tournan и Golf plus... VW може са масови, но залитат към по - луксозно изпълнение на всичите си модели. Последното Polo е по - лачено от Fabia. Просто Skoda с успех може да има по - пълна гама, която както и сега да е по - евтина алтернатива на VW, поне аз така си мисля де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Преди Touran, VW имаха Sharan :)

 

На мен ми се ще да пуснат някоя Шкода купе ... все пак в тая област имаме големи традиции ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се ще да пуснат някоя Шкода купе ... все пак в тая област имаме големи традиции ...

 

....което от VW въобще пък не ги вълнува :evil: и хич не е в тяхна изгода ако позволят на Skoda да пусне coupe-версия на някой модел, тъйче в близко бъдеще мисля, че няма да се радваме на чешки двувратки - или то поне създадените в Млада Болеслав conceptcar-и ще имат съдбата на Tudor ... censored.gifcensored.gifcensored.gif

V f_ck_you.gif W

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди Touran, VW имаха Sharan, но Sharan е друг клас!

Преди Sharan, Renault имаха Espace, Peugeot, Citroen, FIAT и Lancia имаха общ модел... А VW просто закъсняха, както закъсняват и сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.