Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

125:?:


Батето

Recommended Posts

Четох някъде във форума какво е Шкода 125. Моята е от 1990 и е с 5 скорости , но навсякъде я водят 120, така, че ...

А сега да попитам - вчера един заспал таксиметър ми бутна фара (японка). Уж нищо му нямаше, но вечерта го гледам - свети на ... страна. Оказа се , че са счупени пластмасите, чрез които се регулира фара, но не зная дали мога да ги намеря като резервна част. Ако имате идея как да изляза от това положение - помогнете. Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас във Варна ги има. Струват стотинки и се сменят лесно.

 

Относно 125 възникна спор, или по-точно дискусия по означението на цифрите. Питал съм мой познат чех, който разграничава двете, а именно: има 120-ка с 5 скорости, има и 125, която е с 5 скорости и глава 105, т.е. с по-висока степен на сгъстяване ~9.5:1. И двете се произвеждат паралелно с Фаворитите, т.е. от 1988г.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак не намериш такива пластмаски, при мен на единия фар имаше 2 винта за регулировка отстрани които бяха завити в нещо като метални втулки в самия фар но след дълги години райдясване докато се опитвам да си регулирам фара се прецакаха тия врулки и ги махнах на тяхно място сложих пластмасови траби4ки(може отрежеш 2 дюбела от края ), и сложих в тия тръбички 2 винта за дърво, регулирах си фаровете и близо 2 години е ОК положението :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина - не бях се сетил. Благодаря! Но трябва да огледам дали могат да се закрепят тези дюбели към купето. Лошото е че все повече работа ми се отваря по Шкодето, а времето ми за занимания с него става все по-малко и по-малко.Все ме нападат други по-спешни задачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро и аз пострадах като теб и всичко се реши с взимането на едно старо "бомбе" за фар от една морга. С бормашинка разнитих от старото бомбе пластмасовите стойки, раздвижих предварително винтовете, накиснати в нафта и после с 3.5 мм попнитове ги хванах за местата им....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е новия фар, но ако не ти се дават пари си вземи втора употреба. Не се притеснявай в Русе има 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.