Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачни маркучи


Neznaycko

Recommended Posts

Искам да попитам някъде могат ли да се намерят дългите спирачни маркучи за предните спирачни апарати на Рапид.Знаете ли дали стават от други автомобили или изобщо каквито идеи имате ще се радвам да ги чуя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тези варианти съм ги проверил. По първия за Вартбург и аз се замислих ,защото спирачните апарати са почти същите само при Вартбурга маркучите се завиват направо с резба към апаратите а не като на Рапида с холендърче.По втория за съжеление задните спирачни маркучи на 105 120 идват с малко по-къси за да се сложат на мястото на по-дългите виж за долния маркуч става идеално и в момента съм с такива, а ако ги сложа за горни ще ги къса при пълно навиванв на волана доста ги опъва.Аз за това неслучайно питах за дългите маркучи ниакакви идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента карам с такива от 120 задни . Прав си опъват се доста ама за сега като няма други карам с тези . Така че ако нямаш по- дълги,слагай ги и от горе тези от 120 ,и ги наблюдаваи от верме на време да не се протрият. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така сложих от задни ,ма те си се опъват при завои - а какво ша стане ако завиваш и колелтоо попадне във дупка??

 

Викам тая нема да я бъде ,върнах старите и си поръчах от симоновско шосе. Доста солено излезна ,направо от Чехия ги докараха ма си беха комлект по-къси и по-дълги ,със огромни надписи SEMPERIT.

 

А как сме ги сменяли ,мамата си е ебало от псуване:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това и се отказах да слагам тези маркучи а за смяната нямям думи там работата е весела :D така и неможах да развия едната трабичка от маркуча и сега триабва да видиа и варианта със смяна на трабичката което също няма да е приятна част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста солено излезна

 

Конкретизирай де :wink:

 

Ми значи първо им плащах към 20 лева ,и после ме караха да доплащам поне още толкова. Питам ги аз ,тез маркучи да немат невидим златна обшивка - а те ,ми разправят че такива били цените у Чехия:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 кинта за 4 маркуча е едно голямо нищи и то свястни а не някви турски!!! па и това са предни спирачки и най важното спирачки а те са най важното в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Най-после успях да направия това за което се канех от одавна но не ми оставаше време.Поръчах си спирачните маркучи в завода в Стамболииски.Там работят по поръчка направиха ги каквато дължина искам.А и другото важно условие е че единия струва 4 лв.Вече остава "веселата част" за мотжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ браво колега :)

Ако съм знаел че ще поръчваш от и са на тая цена бих поръчал и за мен за вземеш :)

Ако си от София и имаш нужда от помощ се обаждай ,че за смяната ти трябват няколко чифта ръце :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то на аватара си пише от къде съм, а смяната ми е позната и за това не ми се захваща ама до зимата трябва да стане :D . Иначе благодаря за предложението за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.