Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

От каква кола може да се сложи двигател на 105


Guest unicata

Recommended Posts

имам една 105-ичка и разбрах че може да се сложи двигател от лада или ауди 80, но повече ме интересува какво трябва да се направи и колко ще ми излезе като я закарам на майстор да сложи двигателя, чувал съм че някакъв фланец трябва да се преправя, някой може ли да даде по-конкретна информация и цени. Шкодичката е 81-и набор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей стига с тея ладови двигатели и тия лади, че зе да ми писва вече. Какво сте им харесали на тия руски автомобили не знам - толкова са гадно изпълнени, че нямам думи!

 

тоя въпрос ми прилича на майтап с хората от форума. ако те интересуваше щеше да знаеш какво може и какво не може.

 

Абе изобщо кви са тия хора от типа: никога досега не са влизали във форума и изведнъж казват "абе колата нещо не ми работи, май е карбуратора, ама може и да не е, не знам, па вие помагайте"! Ай сиктир вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си прав,хората идват за информация....освен от тук някой хора няма от къде другаде да получат информация ,пък нали и по принцип това идеята на форумите хората да си помагат....ако един всеки 10 започне да идва на срещите ви много скоро ще имате доста по-голямо шкода общество :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволни или не от въпросите,няма значение, тук въпросът е някой може ли да ми даде конкретен отговор.

И не съм казал че лада са добри двигатели, просто съм чувал че такива могат да се слагат, ако зависи от мен аз искам двигател от БМВ ама неможе(май), за това моля тези който могат и искат да помогнат нека дадат някаква информация какво трябва да се направи и с какви разходи и разправии ще трябва да се сблъскам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък не - Шкода 120 със БМВ мотор? Не съм пробвал, но следващия път ще сложа такъв :Р Даже първо ще взема един Москвичов да го припасна, а после ще пъхна БМВ-то наготово :D:D:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък не - Шкода 120 със БМВ мотор? Не съм пробвал, но следващия път ще сложа такъв :Р Даже първо ще взема един Москвичов да го припасна, а после ще пъхна БМВ-то наготово :D:D:D:P

 

Един приятел вкарва към края на годината 40футов контейнер американски двигатели... Обещал ми е един Small Block 4,3 V6 :D ...

Като гледам отсека на шкодата има предостатъчно място ...

 

Ша я изпра'им ли на задни гуми

Estelle 430 :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми що не?! Щом влиза 2.8 V6 в Рапид, защо да не влезе и 4.3. Най-много да стане със средно-разположен двигател :D:D:D

 

М-power: човече, дай да намерим един М3 ама 4-цилиндровия 2.3, че тук във Варна нещо се присмиват на байеришетата гадните Опелисти :lol:

 

Пък аз ще изнамеря едно 1602 - скивай това:

http://www.geocities.com/ra2002gua/fMrkus1.JPG

 

Това хич няма да върви...

:lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте снимките на полското фиатче от щтръклево, беше с централен двигател, на мястото на задните седалки :shock: дискове на всичките колела и като го настъпа единия път почети му се отлепи предницата но то това не е кола за каране а за DRAGRACING :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно се намират 4 цилдровите М-ки.....но при желание всичко се намира....тук сега се правят 2 с такива ,едното е с 2.5 (лимитирана серия с 500 броя) конете са му 238(макар че се говори че и турбо ще му слагат,ма ще видим) другото е 2.0 192 коня,чакат се валове шрик ,нитро и др...иначе по запознатите твърдят че S14-ката е на базата на М10(същия който си имал в Е21-цата :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rali01.jpg

Rali04.jpg

Rali05.jpg

 

http://free.data.bg/sportlada/vids/Sevlievo%20Rali%20Kros.avi

Клипче от рали-крос Севлиево

 

тази шкода дето ги мачка на крос-а е със средно-разположен 1800сс двигател от ауди 80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко тук е хубаво обаче никой не ми отговори на въпросите, та някой може ли да даде някаква информация по първоначално зададения въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изработка на фланец е около 80-100 лв

 

за двигател от V.A.G. групата се продават готови фланци за фелиция в еуратек цена 126лв и поръчка ... имах му и номера ама съм го затрил някъде... можеш да отидеш там и да питаш за фланеца м-у двг и скоростната кутия на фелиция 1,9 SDi той се закрепя към мотора...

С този фланец можеш да сложиш кой си искаш 1,6 и нагоре , двигател от VW или AUDI ... не става само за ABU (1,6) мотора

 

двигателите са с цени от 350-450лв за 1,6 карб. 69-75 кс , 400-600 за 1,6D и 1,9D....... до 1000-2000 лв за 2,0 16V 150кс

 

Има и фланец за малките двигатели ... цената е същата .... той е за фелиция 1,6 LSi и с него може да монтираш всички малки двигатели от POLO , GOLF.... 1,0 45/50кс .... 1,1 50кс .... 1,3 50-75кс ..... 1,3D 45кс .... 1,3G40 115кс .... 1,4 55/60кс .... всички малки мотори вървят по около 400лв , с изключение на G40 който окомплектован с компресора е около 900лв...

 

При двигателите с инжекции имаш още около +200лв за електрониката инсталацията и бензиновата помпа

 

Освен фланец се налага преработка и баланс на маховика за да се сложи на VW кол. вал за това незнам ... може би около 100тина лв

 

За монтажа не знам .... може би Хашек ще прецени по-добре от мен , все пак е правил вече цялата операция

 

Абе като смятам най-грубо приготвяш едни 1000 лв или 1500 за по-сериозен двигател и скачаш в оркестъра ... пък к'вото излезе

 

 

Разликата при ладовия мотор е само че мотора е 100лв "перфектен" :D ... като това определение е крайно неуместно когато става въпрос за лада 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата при ладовия мотор е само че мотора е 100лв "перфектен" :D ... като това определение е крайно неуместно когато става въпрос за лада 8)

 

Ей, ти ме разубеди! Смятах да махам вагеновия и да сложа 1200 от Лада 2101... :cry:

 

:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, извинявай за острия отговор, но реших, че само се базикаш. Най-лесния вариант за смяна на двигателя на шкода 105-120 е слагането на двигател от фаворит например, защото той е със същия блок, но с малко по-голям обем и лесно се напасва във японката. Повече инфо може да видиш на www.skodarapid.com -> Mechanicals -> Engine Bay - Изобщо може би ще се изненадаш какви шкоди има. Имай предвид, че и на Фелицията мотора е същия, та дори и Фабиа и Октавия 1.4 биха станали, защото се ползват от Фолксваген. Но незнам дали има някой, който да го е направил. Абе стига да има пари и желание /по-скоро мерак/ сичко може. За двигатели от други коли ще е трудно напасването със скоростната кутия, затова ти давам примери само със Шкода двигатели. А и си мисля, че е хубаво след една такава смяна автомобила да си остане шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Я да извадя тая тема от прахта.

Тия дни ще звънна в Еуратек да поразпитам за фланците.

Само моля ако някой може да ми даде номера на фланеца за 1.6 и 1.8 карбураторни версии на VW моторите.

И още малко инструкции ако може за монтажа:

1. Какво се случва с маховика?

2. Закрепването как се случва. Тампони какви?

3. Други трудности има ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо точно на Шкода трябва да се слага мощен двигател !? Просто няма никакъв смисъл. Има толкова коли с преден двигател, в които има място за ГАЗков двигател....защо тормозите тая рехава колица ! Аз я карам и потдържам, защото е супер лесна и икономична, частите са евтини и никога не ме е оставила. Имам още 4 автомобила от 60те, но за тях отиват яко кинти. Като им гледам окачването е много по-подходящо за мощен двигател. 002524194.jpg

Това на Опела ми е 1700 имам и 2500 6 цилиндов редови, може с повечко желание и средства и 8V да се сложи. Според мен разни лади и москвичи са пълна безмислица, от съветските само Волгата е яка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко тук е хубаво обаче никой не ми отговори на въпросите, та някой може ли да даде някаква информация по първоначално зададения въпрос?

 

според мен най удачно е от алфа 33 боксер, но ще правиш присъединителен фланец и малко врътки около съединителя и оста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо точно на Шкода трябва да се слага мощен двигател !? Просто няма никакъв смисъл. Има толкова коли с преден двигател, в които има място за ГАЗков двигател....защо тормозите тая рехава колица ! Аз я карам и потдържам, защото е супер лесна и икономична, частите са евтини и никога не ме е оставила. Имам още 4 автомобила от 60те, но за тях отиват яко кинти. Като им гледам окачването е много по-подходящо за мощен двигател. 002524194.jpg

Това на Опела ми е 1700 имам и 2500 6 цилиндов редови, може с повечко желание и средства и 8V да се сложи. Според мен разни лади и москвичи са пълна безмислица, от съветските само Волгата е яка.

 

smile188 колега, я ми пиши на ЛС какви ретро коли имаш, че и аз съм запален и ми стана интересно. ако имаш и снимчици прати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.