Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Занемарена 130 в Дружба1


Viktor_

Recommended Posts

Здравейте приятели! Значи днес тръгваме с приятели към пазара на Дружба 1 за банички и както си караме гледам една Шкода 120 със седалки от рапид. Разбира се веднага слизам и я оглеждам - на външен вид - циганийка, липсва предната броня и колата е занемарена. Обаче - поглеждам към седалките - От Рапид са, личи си. поглеждам таблото - от гумираните с дупка за касетофон. Уредите също са нов тип - интегрирани, но без оборотомер, малко приличат на първите уреди на 105/120 - демек километража е като на жигула. Малко тъпо ми се стори, ама айде - не бях виждал досега такива, а само едни подобни из нета - пак интегрирани, но кръгли и с оборотомер, мисля, че тях са слагали само на 135GLi и на Rapid RIC. Докато я гледам се запознах със собственика - той продаваше някакви неща на пазара и ми обясни, че била 130 с петстепенна скоростна кутия и даже се похвали, че била "с газова уредба". Аз обаче продължих да я разглеждам - не само, че беше с 5скорости, ами беше и със сухи п/уоски. Това, което не очаквах обаче бяха предните спирачни апарати - като на рапид, с два маркуча.

 

Мамка му! Човека си я кара се едно е някоя проста кола и изобщо нямаше представа колко е готина. Беше всъщност даже доста занемарена, а има потенциал да стане бижу! Бил и някъде към 4ти собственик и не беше фен на марката. Мисля си, че такива коли не трябва да се продават на такива хора. Тя си е просто за ценители. Затова и реших да кажа какво съм видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забеляза ли, мотора 136 с алуминиева глава ли беше, или прост 130 чугунец? Чудя се тоя като не е фен как ли поддържа такава екзотична кола - доста от частите трудно се намират, някой само с поръчка и са бая скъпи доколкото знам... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има много хора, дето карат Рапид или 130/135/136 като обикновени Естелки и не им пука. Жалко, но какво да се прави - не може всички ценни коли да си намерят истинския си собственик нали?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двигателя не го видях, защото човека не му се занимаваше с мен въпреки, че го помолих любезно, но най-вероятно си е 130 с чугунена глава а не 135, въпреки, че кой знае. За него по-важно май беше, че имала газова уредба и му харчела 7 на извънградско. Колкото до проблемите с поддържането й - ами не ми се стори много поддържана и не мисля, че това го притеснява особено. Самия човек не беше фен на шкода и сигурно би сменил колата си с кеф за един голф2. Затова реших да си изплача мъката пред вас, защото разбирате, че автомобила е готин. Ако беше мой щях много да му се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Опаа, замалко помислих че говорите за моята нова придобивка, но аз си имам предна броня! Поне до вчера беше там де! :D Иначе имойта прилича на пълен кенеф, но смятам да я постегна- само да мина през КАТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е тъпо наистина.Просто такива хора според мен не заслужават нищо освен да ходят пеша !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички са фенове, хората като карат 20тина години гледат на колата като на кола а не като на Шкода. Баща ми примерно във 120ката вижда няква измислена кола с кофти окачване,знае и всички кахъри щото и такова е карал, и не го радва особенно, дори и 136GL да беше с златна глава, пак нямаше да го кефи. Той уважава само Ауди и Мерцедес :) Въпреки това е свестен тип 8)

Аз Шкодата я виждам как ми се усмихва като мина покрай нея и ме пита "аааа и днес ли няма да ме изведеш"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm прав си колега, но све пак трябва да имаме един вид "уважение" към колата, коята караме, а не все едно сме седнали на една лагерница и където се счупи там я оставяме и отиваме и правим нова :) Но както ти казваш, някои хора просто не могат да оценят това, което имат!То по принцип и аз харесвам Порше, ама карам Шкода и си ме кефи и си я ремонтирам с кеф :D Въпреки, че напоследък доста често излиза нещо за ремонтиране, но не мога да и се сърдя.То по нашите пътища 5 метра няма без дупка, а особено по нашата улица се чудя как още не съм останал в някоя от 100-тиците такива ...

Айде със здраве .... и дано някой ден да караме по пътища без дупки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, карам 120 от септември миналата година и съм направо очарован от този автомобил, отначало като я взех имах едно на ум но после като я покарах разбрах че това е автомобила. В началото нещо небеше като хората но след като вкарах още 150лв. за части стана перфектен автомобил. Сега бих я сменил само за "двуврата" шкода, но немога да намеря.

Кажете кога ще има среща на шкодите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете кога ще има среща на шкодите?

Колега в раздела Срещи ще намериш тази информация.

Иначе ти пожелавам много безаварийни километри с колата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.