Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заключих си Шкодата ...


Satan

Recommended Posts

Снощи след като привърших с човъркането по Шкодата затворих вратите така, че единствените ключове останаха на таблото :( Сигурен съм, че на доста хора се е случвало, какво правите в такъв случай ? Шкодата е 120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадно, а :) Не се кахъри - вдигаш уплътнението на задната врата примерно. Намираш си тел, огъваш я в едната страна да стане като кука и пъхаш навдолу във вратата от страната на пантите, т.е. там където е бутончето за заключване на вратата от вътре. Целта е да напипаш лостовата система и с изтегляне нагоре да изкараш туй бутонче, т.е. да отключиш вратата :) Пиши как е минало с оврянето :) Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе, нали ти казах през дупката в пода ще се протегнеш и ще си извадиш ключовете. Представяш ли си какво гадно щеше да ти е ако не беше изгнила ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle лошото е че съм откачил лостчето което предава движението от бутончето към механизма, защото тази кола има централно заключване което е келясало ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, лошо. То и аз съм си откачил ключалките :) Ми виж сега, единственото, което мога да ти дам като съвет е това, което аз направих при последното "самозаключване" - чупиш заден триъгълен прозорец, отваряш колата и я подкарваш към магазина за резервни части, от където си взимаш за 26 кинта ново стъкло :) За друго не се сещам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж си заключих Опела и един ключар ми го отключи пред мен точно за 5 секунди и 15 лева :) А иначе отключих се вече, по идея на axl бръкнах през дупката на пода и измъкнах връзката с ключовете от контактния ключ. Така, че внимавайте с изгнилите подове :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не четат крадци!!!

Всяка Шкода от тази серия се отваря с поглед.....

Гумените уплътнения на прозорците на вратите са вадят и слагат много лесно. От там с тел бъркаш и се отключва, без значение дали е предна или задна, дали имаш централно или не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ако стиднеш до чупене на стакло малките странични стъкла са по 5 лв. в сервиза на Брегалница при Сашо (ако си в София де )

Говорим за втора ръка :P

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера не помислих достатъчно, когато ти писах отговора :oops: Скорост е прав - дори и да си откачил ключалките, с подходяща тел отваряш след сваляне на уплътнението. То на практика откачането на ключалките се състои в свалянето на един винт на гърба на патрона, което единственно възпрепятства отварянето с ключ :) Съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе отключих се вече, по идея на axl бръкнах през дупката на пода и измъкнах връзката с ключовете от контактния ключ. Така, че внимавайте с изгнилите подове :P

 

Я да вземеш да си изкърпиш колата, че ще се претрепеш някъде по пътя! :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я карам :) В момента се чудя да я кърпя ли или да сменям купето. Освен дупката в краката на шофьора пода е е позагнил сериозно до дясната колонка, иначе предницата цялата не става - калници и маска. отзад нещата са доста по-добре. Интересно е, че пода пред предната дясна седалка е като нов. Въпроса е дали си заслужава да я правя или да използвам всичко без купето и да го монтирам на купе от 100 или 110 ако намеря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.