Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бордовия комютър лъже ;o)


izov

Recommended Posts

Здрасти,

 

с радост установих, че борд. компютъра лъже мъничко и то в моя полза. На няколко пъти засичам разхода в града и ми излиза с около 0,5 литра на 100км. по-малък отколкото е показанието на комп-а ;o)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как пък го засече с точност 0,5 литра? питам просто от любопитство, не се заяждам. аз също съм си засичал разхода, но нямам борд комп - просто пълня резервоара до горе и след повече от 100 km - пак до горе. но за да е сравнително точно засичането си пълня резервоара сам, за да съм сигурен, че повече не може да се сипе, изчаквам да се стече максимално, нали знаете на 120-ките как им завихря резервоара и пистолета се изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така - сипвам до горе и смятам ;o))

 

Направих го няколко пъти и осредних стойностите (които и без това бяха почти еднакви)...

 

Борд. компа показваше с 0,5 литра на 100 км. повече отколкото аз изчислих...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така направих със семейната реликва (120-ката), но не останах доволен от резултата - напълни до преливане и: 190km с 12,2l A95. това прави към 6,4l/100km, но тази кола на дълъг път е падала под 6/100. скоро пак ще пробвам, този път няма да я ръчкам мноо, но не очаквам някво по - добро постижение щот имам лош проблем - пак прекъсва нещо (се си мисля, че са тоци), няма мощност... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.