Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Настройка на АГУ


Viktor_

Recommended Posts

Вчера довърших монтажа на газовата на мойта 120ка. Бутилката е отпред в багажника както ме убедихте. Газта влиза през карбуратор със щуцери за газ. Corropt направи и снимки и ако се сети може да ги постне тука. Сега обаче съм зациклил над настройката. Колата върви на газ прилично, обаче не мога да направя така, че едновременно да върви добре, да държи обороти на празен ход и да пали на газ бързо. Ако пали веднага, ги няма високите обороти или обратното или пък гасне на празен ход. Ако някъде има инструкции за настройка моля споделете ги с мене или си кажете съветите. Имам предположението, че за да заработи на празен ход на газ трябва да приотворя малко повече дроселната клапа на 1ва степен на карб-а, обаче пък тогава ще трябва и за бензина да настройвам по-трудно. Може ли колата да върви на газ без да се преебава настройката за бензина, т.е. да не стане за да работи на празен ход на газ да е нужно на бензин оборотите да са високи или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се сетих , даже не съм забравял, но от 3 те дни висене покрай колите сега съм с температура и съм болен!!! :smt009 ето ги и снимките:

o632632457205000000.jpg

 

o632632457222187500.jpg

 

o632632457234218750.jpg

 

o632632457269531250.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем. пали без проблеми на газ, тихите са горе долу добре (ако забравя смукача и загрее обаче стават 1.5 и няма сваляне).

Но на високи никаква я няма - 3.5+ и умира... :(

Един приятел ми каза че имало винтчета за тихите и за работните обороти...

:roll: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на изпарителя поне на моя има само едно пласмасово винтче(врътка) което се върти и се гласят уборотите .То е само за това. Вървежа на колата се определя от врътките които са на един трипътник където се разделя газтта за 1 и 2 -ра камера за карба. Принципно колата трябва да си върви нормално и на газ и на бензин но си трябва и нова центровка ако не искаш аванса да ти тропа много на бензин.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как стои въпроса със паленето и загряването зимата?

може ли да пали и заграва на газ или ще се преебе изпарителя. можело да замръзне :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като гледам снимките тази врътка се пада от другата страна на изпарителя и няма да ти е много удобно за настройка :)

аз моя съм монтирал от другата страна под разширителния съд и е на разположение за всякакви манипулации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично паля на бензин и чакам да загрее малко колата и тогава минавам на газ. По този начин менбраните на изпарителя се запазват. Но има и хора които на -20 си палят на газ и си карат по няколко години без проблем (все пак менбраните са 18лв коплекта) . Така че това вече е въпрос на личен избор.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко дребни забележки към монтажа...

 

Изпарителят по принцип се монтира, така че изхода за газта да е в НАЙ-ВИСОКАТА му точка... първо за да работи утайника му и второ ако на студено се получи течна фаза да си остане вътре...

 

Клапана трябва да стои вертикално с електромагнита нагоре... първо за да работи утайника му и да не пуска боклуци към изпарителя , и второ така му се удължава живота на котвата...

 

Изпарителят е прекалено високо... често ще ти прави въздушна възглавница...

 

 

ПРЕЦИЗНА настройка НЕМОЖЕ да се направи без ГАЗ-АНАЛИЗАТОР... иди в сервиз

 

8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.