Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реглаж на заден мост


CaRp

Recommended Posts

Първо здравейте на всички, от скоро съм във форума и днес реших да се посъветвам с вас. :)

Въпросът ми е следния интересува ме как може да си направя реглаж на задницата при положение, че липсват тапите отдолу от които се измерва разстоянието до полуоската (и също така нямам съответния инструмент за операцията). Предпочитам сам да го направя, но ако нямате идей може да ми препоръчате къде могат да ми го направят и срещу каква цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

във зелената книга има описание и дори чертеж на този инструмент.

може да използваш някое парче винкел и малко повече въображение и да го направиш, слагасх си скала в милиметри и готово, пд тапите има отвори в праговете и те са важните :)

Проблема е че вътре между листите на носача има една алуминиева част която след разхлабване на болтовете не мърдала, но ако си го разглобявал най вероятно няма да има проблем.

По точно не винкел ами две тръби дето да влизат една в друга тръба и заваряваш или завинтваш под прав ъгъл две шини в краищата им , като съобразиш накраиниците и размерите според случая. Аз си правих такова като бях съборил задницата но вече е заминало на някъде, надявам се цхе ми схвана идеята! Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за идеята но мисля, че няма да успея да направя толкова точно този инструмент с подръчни материали, мина ми през акъла евентуално да се пробва с канап но незнам въобще дали ще се получи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с канап ще стане добре ако измерваш с точност до сантиметър, за реглажа на задния мост става въпрос за милиметри и едвали ще стане точно с канапче :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те попитам - при положение, че 12 лв. струва реглаж преден мост и далеч по-малко то двойно за двата моста, заслужвали си тази главоблъсканица, обикаляне за канали и т.н. Освен това без наличието на необходимия инструмент/прибор и без опит в такъв тип операции, мислиш ли, че ще го направиш идеално този реглаж? Аз смятам, че по-скоро ще си загубиш времето, след което ще дойдеш на моята идея - иди да ти го направи майстор, който все пак знае какво прави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип приспособлението не е няква сложнотия, но ако нямаш условията, като гараж и инструменти (динамометрични ключове и прочие) не се хващай. Всичко си има точни моменти на стягане и т.н. - все пак на тея железа там си поверяваш живота като караш колата, така че ако нямаш опит и база не се хващай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е най-добре майстор да си пипне, кажете къде да отида.

Да ви кажа честно непознавам нито един майстор поради факта, че Шкодилака никога не е влизал в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си от София - аз последния път ходих в сервиза на София ауто, на Ботевградско шосе, бившия сервиз Шкода. Общо взето, където правят реглаж на мостове, би трябвало да се справят и с твоята кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразпитах във всички сервизи наблизо около нас и абсолютно всички ми отакзваха, било страшно много работа и не им се занимавало за 20лв. :evil:

Единственото място където не ми отказаха е отсрани на Хенри Форд техникума, но ме предупреди, че няма да ми направи реглажа докато не си купя нови болтове, защото се били късали много често. След като огледах забелязах, че единият от болтовете е на ботуша на полуоската и незнам ако той се скъса какво следва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там Ставрев ми смени ябълковидните болтове и прави реглаж на шкодето...после ходих на друго място пак да го правят. Не му е това работа на човека...хич не му се получава. Иначе е печен майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразпитах във всички сервизи наблизо около нас и абсолютно всички ми отакзваха, било страшно много работа и не им се занимавало за 20лв. :evil:

Единственото място където не ми отказаха е отсрани на Хенри Форд техникума, но ме предупреди, че няма да ми направи реглажа докато не си купя нови болтове, защото се били късали много често. След като огледах забелязах, че единият от болтовете е на ботуша на полуоската и незнам ако той се скъса какво следва.

 

Никой няма да се навие...

 

Как се прави реглажа...

- демонтират се задните носачи

- избиват се старите алуминиеви фиксатори (около 4часа на парче)

- набиват се новите

- монтират се носачите

- регулира се сходимостта

- носачите се стягат

- реглажа отива по дяволите

- повтаря се точка 5 (и така 4-5 пъти)

- взимат ти към 100-150 лв

- тръгваш си и реглажа е по-зле от преди

 

Цялата операция продължава не повече от 4 дни :mrgreen:

 

С две думи ако нямаш сериозен проблем не се занимавай с глупости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен , но според мен има нужда от реглаж поради две причини:

- гумите от вътрешната им страна са по-износени

- беше изгнила гредата на която се държи тампона на носача и сега с баща ми взехме че закърпихме нещата, но след това почти е сигурно че сме разбазикали реглажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

двете ми шкоди ядът задните гуми . Заинтересувах се за реглаж на заден мост и ми казаха да забравя .

Някои познава ли маистор от Бургас които наистина да го направи .

не че парите са без значение ама колкото каже теолова , дал съм 150 лева за нови гуми искам да дам 50 да не се изядът ама няма кои да ги вземе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.