Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Fabia - смяна на масло


Guest mr.vain

Recommended Posts

Здравейте.

 

Сдобих се с нова Фабия 1.9 SDI. Интересувам се какво е фабрично зареденото масло, дали е читаво и нужно ли е да се смени след определени километри? От Еуратек ме убеждават, че смяна е нужна след 10 хил. км. съгласно условията на гаранцията. Но от доста места чувам, че фабричното масло е за разработване на двигателя и е добре да се смени докъм 2000 км... Още повече, че дори чехите да са сложили читаво масло, нищо не пречи (типично по български), тук да се подмени с негърска пот преди продажбата. Знам, че машината е в гаранция, но ако двигателя не се разработи правилно в началото, след това кел файда от нея...

 

Имате ли информация и мнения по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда ми се странно да трябва да сменяш маслото на двигател на малко километри на всеки 10000 км. Би трябвало да караш с пълна синтетика, което значи, че маслото се сменя на 15000 км. Не съм се заглеждал при новите Шкоди как е, но при повечето други немски, а и не само автомобили компютъра сам си следи за времето за смяна на маслото и по задание те уведомява за това именно на всеки 15000 км. Но както и да е - да го наречем "ф(е)ирменна политика.

И аз на твое място бих сменил първото масло малко по-раншко, независимо от новите технологии и т.н. В крайна сметка няма да навредиш на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. машината си има индикатор кога трябва да се сменя маслото. Тогава и ще го сменя, ако искам да ми важи гаранцията. Въпроса ми беше с какво масло е заредена колата първоначално и има ли нужда то да се смени преди да дойде гаранционния срок за смяна. Не съм сигурен дали е 10 или 15 хил.

 

За синтетиката две мнения няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е заредена с Кастрол. Първата смяна се прави до 5000 км. и после е на интервалите, които показва комп-а, демек 15К. Aз обаче, повече от 10К не карам. За по-сигурно. Все пак, дизела си иска добра поддръжка...Аз си го глезя и той мен :) До сега - 187К - дай Боже, още толкова! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е заредена с Кастрол ами с Шел. От няколко години Шел смениха Кастрола като официалните масла за Шкода :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за Shell-a е така. Дори на шасито при двигателя вече има стикер "Шкода препоръчва Шел Хеликс" бла-бла... Но надали фабричното е такова - леко се съмнявам.

 

Както и да е, минал съм 8000 км. вече, съвсем скоро ще го сменям.

 

И добре заварили. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И фабричното е Шел. Аз пък ти препоръчвам да слагаш Шел :D

п.с. Не съм казал че Кастрола е по-лошо де, да не се объркате ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук някой спомена до 5000 км. за първото сменяне...

Аз досега съм минал над 8000 с фабричното (надявам се) масло - проблем ли е това? Самия индикатора за смяна на маслото не е светнал още и си мисля, че всичко е в рамките на нормалното.

 

Еуратек ме посъветваха да го сменя когато индикатора на борд компютъра реши, че трябва да се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук някой спомена до 5000 км. за първото сменяне...

Аз досега съм минал над 8000 с фабричното (надявам се) масло - проблем ли е това? Самия индикатора за смяна на маслото не е светнал още и си мисля, че всичко е в рамките на нормалното.

 

Еуратек ме посъветваха да го сменя когато индикатора на борд компютъра реши, че трябва да се сменя.

 

Не е проблем, не се притеснявай... Смени го на 12,000 и не чакай да ти светва индикатора на борд компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.