Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задно окачване за нови гуми!


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Натъкнах се на едни железни джанти МАЙ!!! от лада, НО рязани и разширявани и заварявани (поне с 3 пръста над традиционната на 120ката)(валяци ;) ) стават на шкодката ми и ми каза тоз моя приятел(също шкодар ;) ), че ще направим едни планки за окачването отзад за да неопират в калника като влезна в някоя дупка. Харесва ми идеята да сложа по-дебели гуми отзад, но дали това ще е възможно дори и с тези планки под пружините!!! А-а-а-а да инъче гумите са 13ки пак:)

Мооля за съвети - мн. ми харесват, но незнам дали ще стане,а пък ако става как ще е най-удачно!!!! HELP :oops: :oops: :oops:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то за какво ти е съвет? Ти си знаеш - ще върви по-малко, ще гори повече, зимата голямо пързаляне ще падне ама пък ще вадиш фаца :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами интересува ме дали с теза планки които ще се сложат някъде при пружините за да се повдигле леко, няма да стане нещо лошо- и има ли друг варянт. Тези джанти сигурно ще излизат навън леко. Просто мисля че ако я сложа така ще опира във веждата на калника!!!

А варянта с раздуване на калниците???? :o :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо първо не пробваш без никакви планки, пък ако ти хареса може да срежеш малко калника и да сложиш някакви вежди например от голф2. Според мен това е по-смислено, отколкото да правиш подложки под пружините, освен ако не ти е клекнала здницата, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че първо ще пробвам с планките, защото като кача двама отзад и гумите почи се забиват под калниците(а амортисьорите са нови). А така ще стане маалко по тврдичка задницата. А после мн. опират ще я водя на някои тенекеджия! Колко ще ми вземат за една такава смяна на веждите на калниците? А и как точно да го направя това с от голфа????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oshte ne sum gi vidql no mi kazaha dnes che sa bili na druga skoda i sa izlizali 2 prusta ot kalnicite navun.A tezi janti bili bez pristavki(shtuceri)- koeto e hubavo.A sega mi idva pitankata s kolko shte se kachi razhoda s tezi gumi- a i oshte 2. Dali ako sloshish po golemi gumi(naprimer 15"!!!!!!!) shte ima razlika v skorostta koqto se pokazva na kilometrasha predi i sled slaganeto- dori i malka!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oshte ne sum gi vidql no mi kazaha dnes che sa bili na druga skoda i sa izlizali 2 prusta ot kalnicite navun.A tezi janti bili bez pristavki(shtuceri)- koeto e hubavo.A sega mi idva pitankata s kolko shte se kachi razhoda s tezi gumi- a i oshte 2. Dali ako sloshish po golemi gumi(naprimer 15"!!!!!!!) shte ima razlika v skorostta koqto se pokazva na kilometrasha predi i sled slaganeto- dori i malka!

По-голяма гума прави по-малко обороти,съответно километража показва по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решаващото за показанията на километража не е точно по-голямата гума, а външния диаметър на гумата. Защото аз в момента съм с 165/80R13, което е по-високо от например 205/50R15...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май загрях! Ама значи всички тези голфове дето са по улиците с големите валяци значи не им отчита "баш" точно километража!!!Хехехе то и затова ги спират :lol::lol::lol:

Т.е за да не ми се променят показанията трябва да се придържам към оригиналния диаметър на цялото колело(джанта + гума), защото мога да сложа например R13 с дебел профил или R14 но по нископрофина гума ;) и така ще си е кажи речи еднакво:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях попаднал на един много хубав и полезен калкулатор за гуми/джанти обаче линк-а ( http://www.boriana-bg.com/polezno/calculator2.htm вече не бачка :( . Та според него например 185/60 R14 отговаря с разлики по 1-2мм на 195/50 R15 ;)

 

Моят скоростомер също не отчита вярно ( да не говорим, че и километража показва по-малко изминати километри ), показва по-малко щото отпред сега съм с 195/55 R15 и идват хептен високи, ама на пролет ако има схема :roll: , ще сваля профила с 10мм :idea: и тогава даже може и повече да ми отчита [/url]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде бре Ице, много се застоя в таз пуста Англия. И във форума не влизаш даже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.