Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростния лост


russeff

Recommended Posts

Та значи пак да споделя един проблем с Фаворита ми! Когато съм изключил от скорост, а дори и да съм на някаква предавка в скоростния ми лост има много голям луфт и си се разхожда на всички страни все едно че не е да речем на 3-та! Два пъти ходих в сервиза на Шкода до Минно-геоложкия в София. Първия път ми смениха неква щанга - не си спомням коя точно беше, но се оправи. След 2 месеца - пак същата работа!!! Пак ходих там - пак нещо поправяха, взеха ми парите и след около седмица пак си го имаше луфта :( Ако някой има идея как да оправя това нещо или да ми препоръчате друго място, че тия пичове там май не са читави ще съм ви много благодарен:))) Не че не мога да карам и така, но на моменти е мнооого дразнещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 причини да ти се разхожда лостът:

1. Разбита втулка на лоста към щангата

2. Разбита ос на опашката на ск. кутия.

 

И 2-те се оправят "козметично", т.е. без особени проблеми, ама трябва да знаеш къде да пипнеш. Не може да няма из София майстори, които да не знаят как се прави това. Ако не можеш да се справиш свиркай, ще се опитам да ти обясня on-line

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, но мисля че няма да мога да се справя ако ми обясниш on-line:) 1. Ще изгубиш време и 2. Аз може да направя някоя глупост, ако реша сам да поправям. Колкото до сервизите в София - сигурен съм че на много места могат да оправят луфта, просто аз не знам къде е най-добре да отида. Когото и да питам всеки ми казва: "Недей да ходиш там, щото...", никой не ми казва къде мога да отида! Може да пробвам някой сервиз от белия списък във форума - май така ще е по-добре отколкото да разпитвам колеги :) Имам и друг въпрос - дали е сериозно това с луфта, защото отдавна е така и взех да се притеснявам да не стане някаква по-голяма мизерия, че после да се чудя какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.