Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120L remake


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Syshelqvam za kirilicata, ama tuk nqmam Administratorski prava za da si pusna phonetichnata(a na drugata neznam da pisha :oops: )

 

Poneshe iskam da si opravq bezumno kleknalata zadnica na shkodata mi ( 120L) i reshih da izpolzvam prushini na lada. Obache vchera kato pitah i mi kazaha che za tezi (starite) modeli sa razlichni, i posle imalo znachenie predni li sa, zadni li sa???!?!??

Pitaneto mi e kakvi biha stanali, ot koi model lada i koi predni ili zadni! A i kolko poveche shte se povdigne zadnicata ot originalnite(novi).

 

A i oshte neshto:) Vsyshnost oshte dve neshta imam da pitam;)

1. Tezi sportni filtri deto govorqt navsqkude za tqh- kakvo im e tolkova hubavoto i ima li smisul da na takuv dvigatel da se sloshi edin takuv, ako "da" sled kato se prepravi filtyrnata kutiq kakvo trqbva da se regulira(karb.....). Az vsyshnost taka sum izmislil nachin da premahna tozi dosaden BOLT koito se zaviva za kapaka:) Shte go pravq s shtipki(stiga da ne mi kashete- Ne si slagai takuv filtyr...zashtoto:)

2. Edni janti deto mi predlagaha sa za shkoda R14, no sa rqzani i sa razshirqvani!!! Moshe li da sa napraveni tolkova tochno che da ne biqt i moshe li da se pusne na mashina za regulirane samo jantata za da se vidi v kakvo systoqnie e???

 

P.S Syshelqvam za kirilicata, ama tuk nqmam Administratorski prava za da si pusna phonetichnata(a na drugata neznam da pisha :oops: )Nemoshah da se sdyrsha chak do ponedelnik da vi pitam!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пружините са от Жигула предни (без допълнително слагани подложки), сменени са преди много време и задницата си е идеално вдигната :) . За това колко се е вдигнала и дали е по висока не мога да ти кажа.

А джантите ако ги пуснеш на машина трябва да покаже ако са криви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия части от Лада бе хора! Ако нямаш някаква голяма бутилка за газ зад задните седалки, като сложиш нови пружини оригинални за шкода всичко ще се оправи. Обаче цената на оригиналните пружини за шкода - задни е към 65лв. В магазина на Симеоновско шосе съм виждал руски пружини задни за шкода, които са по-твърди и с тях колата ще седи още по-вдигната отзад. Тук обаче внимавай - като се повдигне много /както става с пружините от лада/ гумите почват да се износват неравномерно и колата седи малко неестествено като поглезнеш задните гуми - те са леко под наклон. Без скоба за пружини ми е интересно как ще ги смениш ама това си е твоя работа.

 

Цената на качествен спортен филтър е над 100лв., а подобрение на мощността примерно със ~5%, колкото ще ти даде филтъра не се знае дали ще я усетиш. Иначе на по-мощни коли подобрението е по осезаемо. А и друго - за да върви колата повече е нужно освен повече въздух и повече гориво, което трудно ще се постигне с този карбуратор, който е измислен за максимална икономия. По-добре си сменяй въздушния филтър по-често, според мене. Капака на възд. филтър при мене а и при много други шкоди е захванат отлявос пружини и болта отгоре е махнат и дупката - запушена. Така е най-лесно и просто. Абе изобщо тия неща са коментирани многократно ако се разровиш по назад в темите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спортния филтър го зарежи ами си смени пружинките най-добре... :)

Ама ако не си много на ти с ремонтите не се хващай сам, щото да не вземеш да се утрепеш с пружините докато се опитваш да ги свиеш с крик. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с идеята за пружини от Лада/Жигула добре, ама трябва да допълня - да не си купиш нови такива. Защото са много твърди (като нови) и ако ги монтираш такива няма да имаш нужда вече от канал за да работиш под колата отзад :) На Шкода се слагат поостарели (незнам колко) предни пружини от Лада. А с колко ще се вдигне задницата зависи от състоянието на пружините. Задължително обаче трябва да са свалени от един и същи мост, т.е. и двете да са еднакво износени иначе има голяма вероятност колата ти да застане леко накриво :)

А доколко ще се вдигне задницата на Шкода с нови оригинални пружини - нямам идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се вдигне и с оригинални нови пружини, стига да няма бутилка за газ отзад. Тя фабрично не е клекнала! А аз примерно карам отпред с гуми с профил 70, а не 80 и това решава донякъде проблема, а отзад съм с 80.

 

В момента при мен обаче е точно обратното и колата седи доста смешно, а пружините също са ми клекнали, но това е от липса на финанси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ами значи ще купя тези дни едни пружини предни от жигула, но само ако някой ми каже горе долу как се сменят като нямам тази скоба! На мен идеята ми беше с един крик(приличащ на ромб). А инъче мисля, че ако ми кашете начина няма да се пребия :o . Щом успях да направя основен ремонт на двигателя(с баща ми) и 2 пъти да сменям скоростна кутия(с изваждане на двигател) мисля че ще успеем. :roll:

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, отвий долната гайка на амортисьора и го свий максимално нагоре. Като вдигнеш колата докато отлепи задната гума пружината вече ще хълтави. С ръка придърпваш носача надолу и внимателно изхлузваш пружината. Поставянето е в обратен ред.

 

И недей повече да ремонтираш кутия със сваляне на мотора :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еииииии много мерси Хашек. Ама то наистина било лесно:) :) :) :) :mrgreen: Оооооо значи този ремонт ще стане по-скоро от колкото го планирах. А междудругото да се похваля: Онзи ден си купих от един познат джанти R13 но може би 1,5 по широки от обикновенните. На вид са същите но по широки. Някой ги е рязал и разширявал.Незнам как и с каква машина но са точни на балансна машина(на мен ми паднаха очите:) :) Бил е майстор :) Та това сменяне на прушините ще спомогне не само за повдигане леко на заднизата но и за тези нови джанти.

Мерси още веднъж.

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре не купувай нови Шкодови пружини, защото шанса да уцелиш оригинални едва ли е голям, а с ментета няма промяна (говоря от опит).

Нови ладови - също не е добър вариант, задницата се вдига много и освен, че е грозно, колата става неустойчива в завой.

 

Слагай стари ладови, чувал съм че стават и от старите 105-ци (тези дето фабрично нямат спойлер на задния капак)

 

И кажи кат ги смениш, дали резултатът е задоволителен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.