Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми Калкулатор


Fabia vRS

Recommended Posts

Отивате на тоя саит:

 

https://www.gumi.bg/cgi-bin/store/publi ... h_gumi.cgi

 

Цъкате на калкулатор.

 

Много полезно ако някои реши да слага по големи гуми, джанти и т.н.

Пишете размера на оригиналните гуми и след това новия размер показва разликата в диаметрите и разликата на показанията на скоростомера при движение със 100 км./ч. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е човече само дето аз не разбирам нещо :oops: :roll: Размерите на гумите на Фабиа са следните: 185/60/14; 195/55/15; 205/45/16 - така ги дават от Шкода

 

Излиза, че ако съм с 185/60/14 и мина на 195/55/15 като карам с 100км/ч, скоростомера ще показва 97км/ч; ако мина на 205/45/16 при 100км/ч скоростомера ще показва 98км/ч!!!

 

Какво излиза? За да няма разлика в скоростта на движение и данните на скоростомера гумите трябва да са следните - от 185/60/14 - 195/50/15 - 205/40/16 :roll: Изводът :idea: - или данните на Skoda Auto не са верни, или калкулаторът не е верен или аз не съм разбрал нещо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако си примерно със 205 45 16 и решиш да минеш на 195 55 15. Разликата в показанията на скоростомера и релните километри е -1км/ч. и разликата на диаметрите на гумите е само +5мм. А ако сложиш 195 50 15 разликата в километрите е по голяма +3км/ч. а разликата в диаметрите е -15мм. Тоест с 195 55 15 дава по малка грешка на компютъра и диаметрите са почти еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.