Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Черният рапид срещу АРЕНА


Odin

Recommended Posts

Е, господа, днес черният рапид, който дълго стоя пред арена беше продаден на един младеж с шапка с емблемата на Шкода.

Аз си минавах случайно от там и гледам капака отворен и двама стоят около него и гледат документите. Отидох да се завъртя да видя какво става....ама нали знаете,че хората когато правят сделката и не са много сговорчиви.

Важното е, че колата отива в любител на марката, който би трябвало да се грижи добре за нея.

Ако човека който я купи посещава форума да знае че аз съм оня досадник в дългата коса дето се въртеше около колата :)

А преди половин година не искаха да я продават тая кола. Сложих им листче с телефона на Миро и нищо...

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=4646&AlbumId=12391

На този адрес има снимки на рапида .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз му звънях на човека преди 2 седмици, когато видях обявата. Цената, която обяви не сметнах за разумна, въпреки че в нея влиза и АГУ.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз говорих с жената на собственика (тя караше рапида), RSK ме помоли да ида го видя, дори го снмах... жената каза, че тя е измислила произволно цената за обявата. После я махнали, щото мъжа й като я чул се изсмял, че няма кой да даде толкова...:) Ама колата си е в тежко състояние за тотална реставрация, дано новия собственик се погрижи!

Аз имам инфо за една Шкода 130-убиец: двигател с последна цифра 7-ца (вижте в синята книга за кво ста'а въпрос), 5 скорости рапидови и сухи полуоски на цена 500, дано успея да я докопам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз бих я сънувал тази докато не я взема! А Krankenstein би ли ме светнал коя е тая синя книга за която говориш, защото точно такава нямам а имам един куп неща за тия коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждал съм книга ''аз ремонтирам ..... '' на Хорст..... и синя и залена

предполага за това говори Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за същата - от Хорст Илинг... там пише за двигатели, на които номера завършва на 7 - рали версия 85 коня :!: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за същата - от Хорст Илинг... там пише за двигатели, на които номера завършва на 7 - рали версия 85 коня :!: ;)

 

Така пише, обаче книгата е от преди М модифинацията. След това явно са сменени означенията на двигателя. И на брат ми е с последна цифра 7 - двигателят е стандартния, който са монтирали на 130/Рапид 130 - 1289см3, степен на сгъстяване 9.7:1, чугунена глава. По-подробна информация тук.

Разбира се, това не бива по никакъв начин да те разколебава, ако си решил да я купуваш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A коя година става промяната в означенията, случайно знаеш ли? Всъшност не съм виждал лично колата, Цецо обаче я е карал и вика че се набира страхотно в сравнение с всички други шкоди... но не иска да каже координати, имал и той мераци за нея, въпреки че в момента няма парите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A коя година става промяната в означенията, случайно знаеш ли?

 

Не знам... само мога да предполагам. На брат ми е произведена през 1986 година, т.е. преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 лв?!? Ако той се откаже брой ме и мен за заинтересован :)

 

Има 1 подробност, която забравих да споделя - предницата била много зле - волана се въртял по-трудно от на Уазка и след като завие дори не се връщал обратно, значи моста е за сериозен ремонт... явно това е причината за "народната" цена;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Рапид се върти не особено лесно и не се връща при завой, но това не ми попречи това лято да обиколя цяла България, както и да ми направят реглаж на предния мост :roll:, така че това не е голям проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана най-често спира да се изправя след завой като е блокирал паразитния хебел, ако е с кутия, при рейките не знам дали се получава такова нещо, но не мисля, че това е нещо което да може да те разколебае за такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

txl: :lol: браво бате.... :lol:

и моя мотор е 7-мак

 

txl: като се качваш или слизаш към/от Смолян.....врътни една шайба да пием по кафе... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.