Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

заключен волан


Guest VEDBAL

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

имам следния въпрос към вас: Как да се отключи заключения волан на 105ца??? Става въпрос за механизма който се отключва с ключа за палене на колата.

Един съсед който е доста по възрастен от мен си загуби ключовете за 105цата и сега се чуди как да разблокира волана.Предложих му да попитам по-знаещите и по-можещите и се надявам да ми отговорите.

Вече с моя помощ отворихме вратата с парче тел. Изключвам варианта за викане на квалифициран персонал(ключар или шкода маистор)

А с хамалско напъване на волана в дадена посока ще се счупи ли блокировката?????

 

предварително блогодаря на всички който помогнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е здраво резето... къса се волана ако го напънеш... извикайте ключар , ще ви вземе 30-40 лв...

другия вариант е да намериш цяла кормилна колона с ключалка + ключ и да я смениш ... не съм убеден че ще излезе много по-евтино...

 

FAB са едни от най-добрите серийни ключалки в света ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита като я взех ми дадоха и допулнително резе и стартер ключ и трябва да ти кажа че резето е доста здраво и напъване няма да доведе до нищо(добро)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти алгоритъма на сваляне:

 

1. Демонтираш волана

2. Демонтираш горния и долния декоративен капак на кормилната колонка

3. Махаш ключовете за мигачите и чистачките (държат се със скоба на кормилния прът) но преди това разсъединяваш буксите им.

4. Демонтираш кормилния прът като отвинтваш 4-те болта за захващане към панела на таблото, и издърпваш пръта от шлица на карето до педалите.

5. Тук има 2 варианта - а) купуваш прът с ключалка; б) вадиш ключалката като се разпробива технологичния отвор, който е пломбиран, и търсиш само ключалка.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта кола този механизъм за заключване на волана отдавна не работи /аз не помня да е работил, но баща ми вика, че едно време работил/ и изобщо не ми се заключва. Аз се чудя, не може ли да се ръгне нещо в ключалката /така и така ще се взима нова/, с цел имитация на ключ и с него да се завърти просто? Все пак идеята е просто колата да може да и се отключи волана и да се ползва, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти алгоритъма на сваляне:

 

1. Демонтираш волана

2. Демонтираш горния и долния декоративен капак на кормилната колонка

3. Махаш ключовете за мигачите и чистачките (държат се със скоба на кормилния прът) но преди това разсъединяваш буксите им.

4. Демонтираш кормилния прът като отвинтваш 4-те болта за захващане към панела на таблото, и издърпваш пръта от шлица на карето до педалите.

5. Тук има 2 варианта - а) купуваш прът с ключалка; б) вадиш ключалката като се разпробива технологичния отвор, който е пломбиран, и търсиш само ключалка.

 

Успех.

 

да ама при мен единия от 4те болта е кръгъл, явно секретен :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение:

крадат се нови коли с последен модел аларма най-нова технология ключалки и всякакви високо-технологични защити за по малко от 5мин. а вие говорите, че няма начин да се отключи волана на кола която е на 20 години.

Има начин според мен, но май никой от тука не го знае

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начини и хората вече ги написаха по-горе. То затова само нови коли се крадат а не 20 годишните Шкодички :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на краденето - не съм чувал Шкода да е открадната, дори по време на големия бум на кражбите - 90-93 год. Отваря се лесно, джамовете се крадат също лесно, но да я запалят и да тръгнат, трудничко... И именно защото ключалката се състои от 2 модула - секрет и контактен ключ. Като се забие трошач в секрета, той се подбива в контактния ключ и не позволява да се завърти, а ако се завърти, чопът за заключване остава в кормилния прът :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Нищо, пробвай все пак! Важен е ентусиазъмъ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Шкодка е била крадена (когато още не е била моя), т.е бутана като се опитвали да я запалят по наклона, обаче нямало бензин и това спасило количката. Оставили я където свършвало наклона ;). За волана незнам как са го въртели- тогава съм бил малък :oops: а това точно се е случило около тези години за които каза Хашек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бащата това лято сам си "открадна" шкодата, щот си загуби ключовете на село. не е изчезнал за 60 секунди, ама си дойде, но не питайте как - без ключове... волана беше между краката му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.