Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Felicia 1,4


scuba

Recommended Posts

Koлеги, предстои ми закупуване на Фелиция 1,4. Произведена 1996, на 64000 РЕАЛНИ километри. Гаражна.

Кажете плюсове и недостатъци на автомобила, защото такава не съм карал никога. Да я вземам ли или да търся нещо друго? Цената й ме урежда, така, че съм в голям размисъл. Колата е за жена на 55 години и не искам да е мноо голям мотора....

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в www.mobile.bg има статия от

24 септември 2005, Skoda Felicia (АВТОМОБИЛЪТ НА СТАРО: ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ)

 

аз не мога да го отворя, но ако успееш мисля че ще ти е полезно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Собственик на Фелиция

Много добре си се орентирал. На тези километри трябва да се смени ангренажната верига, изфорсирай мотора на място и чуй дъли дранчи веригата. Ако няма глух метален звън от мотора значи веригата е сменена и всичко е ОК. Другото което трябва да гледаш е комутатора. Малка метална кутийка отвътре на предния десен калник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви са тези Фелиции 1.4 :roll: Как така в Русе няма... какво пише на мотора 1.4MPI ли???? Щото аз съм виждал само 1.3,1.6,1.9.

Интересно :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit 1.3LX ами то даже и Favorit 1.4 май има, мисля, че Крум и Ясен ми бяха казвали за Fav с 1.4 Skoda мотор, който е влизал в техния сервиз :-s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и 1.8 да има ама става въпрос че не неговият оригинален мотор, нали :) 1.4 Шкода мотор имат едва Фабиите. Затова се чудя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тука не съм съгласен с тебе, ама ще оставя на по-разбиращи от мене да споделят мнение. Принципно и аз говоря за 1.4 Skoda с който е излязал Favorit от завода. Само знам, че със сигурност четах в нет-а за двг на Favorit, че освен 1.3 & co. се монтирал и 1.1 :smt103 :smt103 :smt103, ебати куцилника ше да е тва.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:roll: Стига бе... Къде ги тея двигатели. Абе няма по принцип невъзможни неща, особено откакто се нагледах на кабриота Фаворити и Фелиции в Чехия. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой линк поне да видя такова нещо? В нета също не съм срещал. Защото доста фаворити съм виждал но всички са 1.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, купих я :-) Колата е кукличка - много запазена като ламарина... Абе бижу кола (като за майка ми)! Иначе трябва да сменям делко. Иначе компресия: 10,5; 11,1; 10,8, 11,0 (казвам ги по цилиндри)

И другото дето ме притеснява е че не работи оборотомера (не че майка ми знае за какво служи де, ама некси е гадно като го гледаш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

И другото дето ме притеснява е че не работи оборотомера (не че майка ми знае за какво служи де, ама некси е гадно като го гледаш)

 

Ами щом те дразни, предлагам ти трампа - моето табло е с часовник, но РАБОТЕЩ, а аз търся точно такова с оборотомер да го сменя... може и с малко доплащане от моя страна за стимул, пък после аз ще се боря да си оправям оборотомера;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм виждал из обявите разни Фелиции дето уж са 1.4, ама никъде в официален сайт не съм виждал такова животно ... говори се само за 1.3, 1.6 и 1.9D; и в auto.ru няма такава фелиция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм 1.4 написана и сниман двигателя който е 1.6 и даже на пластмасовия капак го пише и се вижда на снимката... :x

GLX е най-добрата модификация на Фелиция която можеш да намериш. С плюшения салон, малко подобрени седалки готения волан и други подобни дреболии които кефят обаче :D Качи се на някоя LX и веднага ще забележиш разликите. Како и да е. Честито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa мерси за честитките :-) Оня ден се качих да я покарам... Ми върви си колата. Интересното е, че в описанието на колата запалката е екстра, която се добавя допълнително. Малко тясничка ми идва (аз карам Пасат), ама иначе си е идеална колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.