Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не знам откъде идва този звук...


baijoro

Recommended Posts

Става дума за Октавия 2 комби. От време на време се чува звук като от електромоторче някъде из дълбините на таблото. Например като включа радиото /Стриим/, като изгасват плафоните в купето, пък и когато си иска. Някой забелязвал ли е такова нещо и има ли идея какво върти този електромотор. В Еуратек нямат представа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми има Vectra B, чува се нещо подобно на гореописаното от тебе, усилва се с подаването на газ, нещо като турбина при TDi e, пък е 1.6 бензин :roll: , в Каргоекспрес казали, че било нормално :oops:. Било неква система мистема там... Току виж и при Skoda има неква такава кирия :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата кола, при мен се чува нещо подобно и това е климатроника докато си настрои клапите. На старата ми кола беше същото даже по силно се чуваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на бензиновата помпа поддава налягане като отвориш врата преди да запалиш или когото си иска (още не съм и хванал някаква закономерност маи и от алармата се вклю4ва и централното????? ) Мисля 4е си е съвсем наред....:)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

От БМВ-то на баща ми се чува същото нещо. Като питахме в сервиза човека се удмихна и каза "БМВ никога не спи"! Това било нещо нормално, осигуряващо нормалното функциониране на колата. СПОКО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак какво е това "нещо", защо бръмчи, какво общо има с осветлението или радиото климатроника, и от мекуера да е, нали той командва някакъв твърдуер, който пък трябва да прави нещо...

Темата пуснах от преди повече от година и не смятах повече да ви занимавам, но понеже и без това вече е "изкопана" да намерим все пак отговор на тази загадка.

Надеждата ми е в колегата от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата кола, при мен се чува нещо подобно и това е климатроника докато си настрои клапите. На старата ми кола беше същото даже по силно се чуваше.

Не бих казал...все пак, климатроника не може да си гласи клапите при изгасен двигател...а и при смяна на положението на клапите (когато решиш, че искаш да духа не от към краката, а от към предния джам примерно) се чува друг звук, който е от самия въздух ;)

 

Айде пак ЕТ са ви виновни :?

 

ЕТ не са виновни ;) Но съгласи се, че не може да казват за странни шумове или потропвания, теч на масло от капака на клапаните (от една друга тема) и пр.... "Няма страшно, то това си е нормално!" Такъв отговор за такива неща няма... Те явно просто са некомпетентни или незнаещи. Аз така си го обяснявам това.

Аз мисля, като колегата iwanst

 

По принцип колата има защита, която прекъсва подаването на горивото при удар. Същата защита се включва и когато двигателя се загаси (но не непосредственно след загасянето му - минава известен период от време, преди софт-а да реши, че колата ще е в покой за повечко време и да изключи помпата за подаване на гориво). След това, при отваряне на врата, използване на консуматор (касетофона, лампа и т.н.) се възобновява работата на помпата (подаването на гориво), защото софт-а си мисли, че когато някой отвори вратата ще поиска да запали колата и да тръгне нанякъде :) Въпросния шум, който се чува е от включването на помпата (възобновяване на налягането). Надявам се да съм успял да го обясня този странен шум ;)

П.П. След като надеждата е в ЕТ, би ли написал ако ти кажат нещо интересно по въпроса? Или пък недай Боже, вземат, че ти отстранят проблема... Аз лично искам да си продължава да бръмчи моята помпа :mrgreen:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ЕТ не са виновни ;) Но съгласи се, че не може да казват за странни шумове или потропвания, теч на масло от капака на клапаните (от една друга тема) и пр.... "Няма страшно, то това си е нормално!" Такъв отговор за такива неща няма...

 

Да така е, прав си, това не е компетентен отговор! Малко съм учуден, може би защото не ми се е случвало да получа такъв отговор от ЕТ....

 

Дано се намери някакво решение на този проблем и шумът да изчезне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ходил в Е.Т. А ТИ НЕСИ 100% СЪМ СИГУРЕН иди да ти сменят блока за управ. на климатроника ;)

Не знам това към мен ли е адресирано, но този шум въобще не го имам за проблем. Чисто новите коли от шоурума имат същия шум.

Просто ми е любопитно какъв е.

Към колегата zloQQ:

Помпата за гориво не е ли в резервоара? Шумът се чува в таблото, откъм касетофона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Към колегата zloQQ:

Помпата за гориво не е ли в резервоара? Шумът се чува в таблото, откъм касетофона...

 

Поне в моя резервоар, вакумна помпа нямам (така мисля - не съм го виждал от вътре, но разглеждах ETOS и Autodata бая...). Ако идва от централната конзола, явно е от климатика ;) Там има "AC control module (with ATC) - in heater controls". А срещу пътника, в таблото е "Heater blower speed resistor/AC/heater blower control module". Но понеже и аз съм се чудил, какъв е този лек шум - при мен имам усещането, че се чува от двигателя, поразприказвах се с моя майстор и той ми каза това за Ауди А4 (предположихме, че и за моята се отнася, най-малко двигателите бяха еднакви - AHF). Та...според мен си е точно от вакумната помпа (ама това си е лично мнение де). Карай си и да не те притеснява ;) Но ако минеш през ЕТ и вземат, че ти сменят нещо и млъкне - пиши, та и ние да знаем.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при мен има някакъв шум на двигателче от към таблото/двигателя. Съвсееееем тихичък - почти недоловим. Замислям се дали не е ел. мотора на хидравликата на волана....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

И при мен има този звук от радиотот/CD -то.

Моето обяснение, че това е моторчето на самото CD, което всеки път се подготвя или да изключи или да се вклучи (имам предвид самото CD, не радиото като цяло).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този звук, някъде откъм централната част на таблото се чува, щом дам на контакт. Не е горивната помпата, защото и тя се чува, но из под задните седалки :mrgreen: . Честно казано, никога не ме е безпокоял тоя звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така - ЦД-то или климатроника мисля ...

ЦД то има няква функция само да си намира станции и алабала но мисля не е това.

2. Климатроника някъде преди из някой сайтове бях чел, че ранните Октавии 2 имали малък бъг със звък / цъкане издаван от климатроника който се оправял със ъпдейт на софтуера. Мислех, че нашите като нови трябва да са ок но е възможно и да е това ....

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

 

Това е заради малките зелени човечета с големи оцъклени очи гледащи тъпо или по нашенски казано марсианци ... нали все пак са извънземни автомобилите , което честно казано е така , само дето чехите не са си направили труда да ходят до Марс и да ги събират ... те сами идват и се скриват под таблото и цъкат ли цъкат като гледат до къде са стигнали земните технологий , ама кво да се прави рекламата какво ли не прави от марсианеца :mrgreen:

 

smile190 Не се сдържах да споделя таз простотия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко CD или друга техника с ел. мотори върти при включено захранване, вкл. и битовата техника, а не както си мислим ние с вкл. на уреда от копчето му.

Ако твоето е фабрично и се вкл. със завъртане на ключа значи е то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен! Върти когато е включено. При мен върти при вкаран диск и включен на CD! Ако е на радио нищо не върти :mrgreen:

Никой инженер няма да направи техниката да се хаби без причина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, зависи. При мен и без диск, щом дам на контакт, се чува някакво моторче откъм хастуфонъ (Skoda Dance) :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,

 

Едно е да се включи за 5-10 сек, друго е постоянно :)

 

Но пък може и тая кретения да са я направили. Нали в днешно време техниката се прави да не е вечна....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.