Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Модели цилиндрови глави за мотори 105-136


axl

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

 

Струва ми се, че няма достатъчно информация по въпроса колко вида и какви глави се слагат на задномоторните шкоди - 105/120/125/130/135/136. Ясно е, че има повече от един модел глави, но аз лично никъде не можах да намеря нещо повече - размери/обем и форма на горивната камера, размери на клапаните, размери на портовете на главата ... Задавам този въпрос в контекста на възможностите на един мотор да се сложи друга глава.

Нека знаещите да споделят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не съм голям спец, ама съм чувал, че главите на 100S и 105L са взаимозаменямеми, понеже диаметъра на буталото е еднакъв - 68 мм, същото важи и за 110L и 120L - 72 , а вероятно и за 110R/110LS - 120LS (пак 72, но там челото на буталото е изпъкнало, а главата вдлъбната). При 130-ките са с диаметър 75,5 както и при 135/136, но последните вече са алуминиеви глави и не пасват на старите блокове. 135 са с изпъкнали, а 136 с равни чела на буталата, т.е. за да им размениш главите трябва да сменяш и буталата...

P.S. Размери на клапаните не съм мерил, но като отворихме 110R мотора забелязахме, че клапаните са очевидно по-големи, кухи са и с друга форма спрямо стандартните на 100/105/120...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз лично съм слагал на 120Л глава от 120лс- просто пада компресията.

А за фаворитовите(филициа) глави са еднакви независимо дали са 135 или 136, само на по новия модел на фелиция-новата маска клапаните са 7мм но главата е взаимозаменяема със по-стария модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плюс към горните мнения:

 

Главите на двигателите с ход 68мм (100, 110) до 1973г. вкл. са с клапанови водачи 7.8мм и имат различен захват към клапановите пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.