Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Коя марка гуми да избера?


Unicata

Recommended Posts

вчера ходих до център Диана и питах за гуми за 105-та, това което мога да си позволя са няколко фирми обаче незнам нищо за тях така че ако може да ми препоръчате някоя от следните марки:

Барум, Еуротек, Семперит, Гиславед, Унироял, Клебер, Корморан, Деитън, някои от тия марки за пръв път ги чувам :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гиславед- това е моето мнение и мнението на баща ми.Аз не съм ги чувал другите освен барум. Карам с задни гиславед и не съм имал проблеми за сега(дано и за в бадеще). Като си сменях летни/зимни гуми преди 1-2 седмици го питах ''гумаджията'' да изкаже мнение между предните ми Фулда и задни Гиславед и доста ми похвали последните.

Баща ми предпочита Гиславед пред Мишелин, но то от мишелин до мишелин има разлика така че такива общи изводи са доста неточни и може би грешни.

 

а какво ти препоръчаха от там????? това че всичките са хубави е ясно... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не съм ги питал да ми препоръчат нещо, защото отидох информативно да видя как вървят цените и какво могат да ми предложат, пък и до заплата има още време :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички евтини гуми са един и същи клас. Просто си избери какви искаш - зимни, летни или всесезонни. Значение има и шарката. Така или иначе новата гума си е нова. Винаги е по добра от каквато и да е втора употреба или регенерат. Новата гума е сигурност, а сигурността на пътя е на първо място.

Старите шкоди са били заводски екипирани със Барум. Аз изхвърлих моите оригинални гуми Барум преди 1 година (бяха на 20 години).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре недей така бре - 20 годишна гума и сигурност на пътя...

От всички изброени гуми бих те посъветвал да сложиш или Корморан или Клебер (ако говорим за зимна гума). На Клебер шарката е много добра, убеден съм, че ще копае здраво. А Корморан съм ги виждал в действие на Ауди 80 в яко сняг - много са добри за парите си. Всъщност и да уточня - и двете марки имат Мишлен зад гърба си :) За Барум нямам мнение, с изключение на това, че преди около 7 години баща ми си беше взел такива и след 1 месец ги продаде - казва, че били шумни, особенно на паваж.

Но както Один казва - каквото и да избереш, все си е ново. Друг е въпроса, че от избора ти зависи за какъв период от време си инвестираш парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, това за 20 годишните гуми беше в потвърждение на факта че Шкодата е оригинално с Барум.

Иначе с 20 годишна гума не може да се кара. Пробвал съм - не може!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Мишел, при все че уважавам мненията ти някой път ми е чудно как определяш колко е добра шарката на дадена гума с окомера. То не е важна шарката само, а и съставките на гумата. А за Ауди мога да каже, че ако е и куатро - то тва ясно, че няма грижи. Тая зима и аз ще се изкажа за зимната Fulda.

 

Еуротек май са по лиценз на Барум и ми изглеждат много подозритерни. Аз съм карал доста време със всесезонни Барум и съм доволен от тях, ама вече се изкривиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Еуротек - не знам какви са точно по производство, но аз съм много доволен от летните им гуми. Вече 2 лета Шкодака е с такива и не са мръднали.. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че Корморан са навремешните гуми Стомил...Поне разправяше гумаджията докато ги слагаше на колата...Иначе тази зима имам 2 всесезонки Trayal-по начало нямат хубаво име а и наистина имат забележки,щото съм сменил бая комплекти ама какво да се иска от евтина гума...Та тези стават да се карат щото са нови...Но отпред съм с летни Корморани и май ще се бръкна за 2 зимни...Двуумя се межу Lassa Snowways 2,Debica Frigo и се чудя дали да не видя какво предлагат Корморан за зимата,защото от летните им гуми съм доволен за парите които дадох...И миналата зима съм ги карал-издрапах с тях ама не ми се рискува тази ;) Дайте някой модел на Корморан за зимъска :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за зимна гума мисля че в този ценови клас са и Debica.

Тяхната зимна шарка е същата като зимната на Good Year от преди 2 години (мисля че Ultra Grip 5 се водеше), която пък е била избрана за най-добра зимна гума тогава.

Тъй че това е добър вариант според мен.

За да допълня Mishelle, ще кажа че зад Debica са Good Year, а зад Barum са Continentale.

Семперит пък си бяха име и преди 20 години ... тъй че има доста варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Еуротек - не знам какви са точно по производство.... 8)

 

Турски са ... (както и доста модели на известните производители) ... не са лоши , но за тези пари бих предпочел някоя от другите коментирани марки...

 

Тази зима си избрах Debica 165/80 R 13 и засега съм доволен ... вчера ги пробвах на сняг , лед и вода със сол ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия Лебед - общо взето "окомера" и "ръкомера" са ми доста точни :) Имам приятел, управител на гумаджийница, чието име няма да споменавам заради рекламата :) Та прекарвам доста време там на лафче и кафенце с него и съм се нагледал на гуми, каталози, сравнителни характеристики, доста съм слушал клиентските мнения и не на последно място - имам достъп до всяка гума, която се продава в магазина. Дето се вика око да види, ръка да пипне. А въпросния човек лично аз го смятам за експерт на тема гуми, убедил съм се в това. Та мисълта ми е, че доста съм научил от него и не е трудно в този случай да преценя коя гума как би 'захапала", колко е мека и т.н.

А ако Аудито беше куатро, щях да го уточня :) Беше си чисто 80, 91-ва година, 1.8, моноинжекция, 90 коня, предно предаване :)

Поздрави, пък дано скоро се видим да поначешем езици :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че Клебер, Семперит и Гиславед не са в един ценови клас с останалите марки които сте споменали . Гледах ценова листа на 14"

и тези марки си бяха с 20-30лв по-скъпи. Може при 13" да е по различно но се съмнявам . Аз бих заложил на Гиславед ,но съм пристрастен , така решавай си сам :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Уникат включвам се малко късно в тази анкета моето мнение също леко пристрасно карам с semperit, взех ги с летите ми джанти. При мене са вече на 2 години и около 20000км. Предишният им собственик е луда глава и не беше успял да ги съсипе за 15хил сравнително доста спортно каране. Мойте са с спефикация 92V.Поздрави за решенито за закопуването на нови гуми надявам се да сам ти бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.