Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Части за 1000МБ


Stuman

Recommended Posts

Интересува не дали се намират части за 1000МБ и какви? Защото на село имам една 1000МБ която е била на дядо ми, и мисля да я взема да я постегна... Иначе откъм външен вид е много запазена...всички оригинални части по нея си стоят даже май и тасовете са си на мятото :)... НО иначе тя седи в една Плевня сигурно от 10години и е доста поизгнила, а май и блока и е спукан :(. Искам да знам дали има части, за да преценя дали да наливам пари. :)

Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много от частите стават от по-новите модели (100/105/120) директно или с малки преработки, а и оригинални се намират все още - виж в раздел "продавам". Един колега даже смята да дава за скрап здрав блок от 100С, който сигурно би ти свършил работа щом твоя е спукан... така че, ако купето е що-годе читаво и подлежи на възстановяване - дерзай!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмммммммм...в такъв случай не е ли по-добре да вземя някой здрав двигател например от 120 и да го присадя?! А ще трябва ли фланец или то пасват и скоростите? :P

То на по-новите радиаторите са им отпред, пък на тая е отзад. Ако например се сложи двигател от 120 ще може ли и радиатора да си остане отзад какато при оригиналния или ще трябжа да се монтира отпред и да се дупчи предницата (има в моя квартал една 100С дето така и е надупчено отпреде) :) ????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва фланец всички двигатели от 1000 МВ до 136 би трябвало да паснат без преработки. Няма проблем радиатора да ти е отзад, само трябва да видиш как стоят нещата с ремъка на вентилатора и водните съединения това е. Не си дупчи ламарините - кът са и без това. Не зная как стоят нещата правно - ако решиш да я регистрираш с този двигател но мисля ще никой няма да сравнява номера на толкова стара кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер! Поне чехите са се сетили да правят всичко еднакво...хихихихихи :). Това с регитрацията и аз си ги мислех, но има ли вариант да не разчитам да не гледат номера, а да си я регистирам нормално? И за друго се сщам...ако забележат случайно не става ли да се бутне някой лев... :)

Много искам да направя тая кола! Направо мечта ми е! :) За това сега обмислям всичко преди да съм започнал. Ааааа има и още една малка подробност - колата е в едно село до Бургас и как ще я докарам до София не знам :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с регистрацията е ако може да минеш в КАТ преди да смениш мотора, за да вземеш от новите талони, ама не знам как ще стане това, ако колата е спряна от движение, трябва пъво да се пусне... с новия талон няма да имаш проблема с номера на ДВГ, освен ако не тръгнеш да я продаваш.

Относно моторите Satan e прав, с 1 уточнение - ако решиш да сложиш от 135 или 136 с алуминиева глава, заради задно разположения радиатор ще трябва да си набавиш специални колектори, които се поръчват от Чехия и не са много евтини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако питаш мен ще ти трябват 2000 лв и 2 месеца щото не може да слагаш квот си искаш на каквито и да било скорости .Може да ти резне полуоските за отриц. време ако е с по мощен двиг и ориг скорости говоря за мотори с индекс посл. цифра 3,4,5,6,7,9,130,135,136 т.е. всички по мощни версии с увеличен въртящ момент.Аз на моята 100L съм сложил 136-46kw обаче преработих скоростите .Който иска може да я види на срещата на 18 .12 в студ.град от 5ч. пред ZAHIR бл.56-59 :mrgreen: :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.