Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2 въпроса по колата


Unicata

Recommended Posts

моля да ме извините ако въпросите са тъпи, но от скоро имам кола, а още по-отскоро се занимавам с ремонти.

1. кесно ли се сменят накладки, защото като спирам чувам свирене и предполагам че е от това.

2. водих колата на доктор преди месец и ми каза че ангренажната верига ми е за смяна, мога ли сам да я сменя или тя си иска майстор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като имаш зелената книга или може и някоя по хубава прочети кво пише и сам прецени.

моето мнение:

1- накладки- едвали ще те задруднят ако имаш елементарни технически познания. пробвай пък ще кажеш \:D/

2.- верига http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=739

мислих си, че е по трудно, но като го направихме(по скоро Вики го правеше) не ми се стори нещо кой знае какво.

 

ако имаш литература и инстументи давай , а като запънеш някаде пише и ще помагаме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет: Ако смяташ че можеш да се справиш опитай. От малкия си опит в сервиз мога да ти кажа че накалдките са едно от най-лесните неща за смяна, но имай в предвид че свиренето не винаги означава че накладките са за смяна.

Ангренажна верига не съм сменял такаче там немога да ти помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ангренажната верига искам само да добавя, че за стягането на болтовете на двата вала ти трябва динамометричен ключ, какъвто не вярвам да имаш. Почни от това да намериш такъв, за да стане всичко както трябва. Хубаво е да помислиш и дали имаш подходящ линеал, с който се проверява дали двете ролки лежат в една равнина.

 

Успех и ако имаш въпроси питай, но знай, че най добрите отговори по тая тема са в зелената книжка: Аз ремонтирам Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За накладките - наистина е елемнтарна смяната им. За ангренажа - зависи колко си в час с такъв тип ремонт. Защото колкото и добре да е обяснено в книгата, все може да запечеш някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.