Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

антифриз за алуминиева глава


Марту

Recommended Posts

Вчера ходих при Симо до Зоо да му оставя Фаворита за смяна на масло и некакви лагери на амортисьорите и той ме пита с какъв антифриз съм, щото имало специален за алуминиеви глави. С обикновения се прецаквала главата и после трябвало да се шлайфа над 1 мм. Знаете ли нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек виждал ли си глава на Фаворит на която и трябва шлайф на 3-4см см!! за да се се скрият язвите от един готен антифриз за 2.20 лева разреден??? :(

Нямах фотоапарат...

Марту слагай само чешките/словашки (Аликол,Синол,Фридекс и т.н) но почват от 8лв литър концентрат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно :D Остава да си я занесеш на вторични суровини (както и направиха умните глави отговорни за тази служебна кола...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ей и мойта кола винаги е карана с антифриз за 4лв концентрата, ама нищо му нема на двигателя 8) (да чукна на дръво ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои антифризи наистина 'ядат' алуминия... имал съм няколко случая...

в общия случай става въпрос за ментета , които съдържат вода със сол, захар и сладкарска боя... :D

чистият етиленгликол , също създава проблеми , ако не му се добавят антикорозионни инхибитори... т.е. пак менте...

най-сигурен в момента на пазара е т.нар. G12 антифриз , който отговаря на спецификациите на VW... тъй като е най-скъп (~13лв/л за концентрат на -60) и съответно с най-малко потребители...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв специален антифриз за пръв път чувам...А тези ментета не знам как сте ги сипали,защото по тези описания-захар,сол и други подправки от кухнята няма как да не си личи,че това е някакъв коктейл...Аз си сипвам на ЛукОЙЛ 4 литра концентрат и допълвам с вода и антириза е забъркан :D 13-15 лева гледах тубата на кварталната бензиностанция...Тази година има оферта да намеря БМВ концентрат на добра цена и смятам да сложа от него-мисля,че от туй по-добро нЕма :lol: 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, стига с дървените философщини! 90% от двигателите на съвременните коли са с алуминиеви глави и се карат с какви ли не боклуци. Чеха като е направил алуминиева глава не е открил топлата вода.

 

Хайде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като трябваше да доливам на Октавията си купих от Еуратек надежда за 8 лева литъра концентрат -80 маи беше разрежда се 1 към 1 и става по 4 лева литъра разреден Г12 пише по него и маи е 4ешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязал отдавна тази зависимост: след като човек почне да изкарва повече пари и да кара по-нова кола, веднага се отричат всички по-евтини неща, които е ползвал дотогава. Естествено, че чешки или друг вносен антифриз ще струва много по-скъпо от българския само заради митото и транспортните разходи ако щете. Сигурни ли сте, че ако струват по 8лв литъра са по-добри от руски или български антифриз? Защо напоследък толкова много се преувеличава важността на някои своства на антифриза като например смазващата функция. Замисляли ли сте се какво толко има да се смазва по тая охладителна система. Нито радиатора, нито блока ще корозират, защото са алуминиеви, а колкото до свързващите тръбички, които са от обикновена стомана - ако ще само с антифриз да е карана колата пак ще изгният, но цената им не е висока и се сменят лесно. Основното качество на антифриза е това, че не замръзва при дадени температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав коментар, Вики. И си прав. Но и аз ще отбележа - донякъде. Какво значи да се отречеш от евтиното, което си ползвал до сега, ако вече изкарваш повече кинти :) Нормално е всеки да иска да си купува по-хубава и по-качствена стока. Но тя струва пари, повече пари от същия аналог, който в повечето случай обаче има по-ниски показатели.

Не апелирам да се купува най-скъпия антифриз, а съветвам всички - не си купувайте от най-евтиния. За да покрива антифриза някои качествени показатели, съгласете се, че цената му не може да бъде жълти стотинки. Общо взето по мои наблюдения антифриз с цена за литър концентрат под 4 лв. не струва. И нека не забравяме, че една чиста охладителна уредба е предпоставка за доброто охалждане на двигателя.

Аз ползвам Верила, но като гледам тази година никъде не го видях по магазините, т.е. догодина, когато го сменям ще трябва да търся друга марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички доредили се до нет днес след тоталните проблеми на Евротур, които май няма и да се оправят скоро. И честит празник на бивши ,вечни,бъдещи и други студенти.;)

 

А защо никой не казва, че все пак на теория антифриза смазва водната помпа/не съм го виждал/ и пази от корозия и прегряване/виждал съм го/. Наскоро Формана прележа за ремонт на глава с егати каверните.. И тия антифризи-менте дето се слагат при колко градуса ли кипват м..ка му. Каверните бяха точно там, където е имало локално прегряване - заради натрупана кал във водната риза... та имам чувството че там е вряло и е изяло алуминия. Иначе - и аз слагах "горе-долу читав" от Лукойл. Обаче преди мене е карано с "нещо течно" в охладителната уредба. Резултата е много грозна гледка. Та сега съм с Fridex. След дъжд качулка, така да се каже. За 120-ките може да се премисли с тия 12л антифриз, но за 6л. дали ще е 16 или 25 лева за 1,2 години - има ли смисъл. ;)

 

Приятно празнуване. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено си има значение от маслото и антифриза с които се кара една кола. аз моята (шкода 130) е карам с масло YACCO и антифриз също YACCO-някаде около 5-6лв. беше литъра(ако не се лъжа),но стига до тук,като се оправя със снимките ще ви предоставя матрял...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.