Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

водна помпа на 105L


Guest jikata

Recommended Posts

Здравейте Шкодаджии!От скоро карам една 105-ца,но водната помпа капеше.Смених всички уплътнения-втулка,фибър,гарнитури и т.н. всичко е ново!Но пак салзи.Вече минах 200-300км и се надявах че като се поошлайфат триещите повархности на фибара и втулката нещата ще се оправят, но пак капе.Нетолкова колкото в началото,но се чудя защо стана така?Ако някой има идея на какво се далжи това,моля пишете.Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Ако фибъра и втулката са нови - тогава едниственото за което се сещам е да изправиш осигурителната пластина на гайката на ремъчната шайба на водната помпа и да стегнеш още малко гайката така, че пружинката на фибъра да е по-стегната и да притиска повече фибъра към втулката. Обаче внимавай със стягането - според сервизната книга момента на притягане на тази гайка е 12-16 Нм.

 

За твое успокоение, ще ти кажа, че и при мен сълзи леко, но какво от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Абе пробвах го тоя номер със затягането на гайката на ремъчната шайба,но без резултат.Направо не знам какво да правя.Всичко е чисто ново....?Май ще трябва да купувам друг фибър, ама и той сигурно ще е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата? Ако е до 1982 турбинката е по-тесни лопатки, та мисълта ми е да не си сменил турбинката с по-широките? Така няма да ти ляга добре водната помпа към блока и ще сълзи, но и може да стържи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.