Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

iskam da spodelia malko orit


Guest

Recommended Posts

imam skoda 120 ot dwe godini. kogato ia wzeh beshe razwalina - trorasht motor , razbito okachwane , nishto po elektroto i ne raboteshe ... w procesa na (zlo)upotreba se naloji da naprawia niakoi modifikacii - elektronno zapalwane ot fiat tipo , promeni w sistemata na parnoto (weche ima zadowolitelno parno) i edna kamara drugi malki "detaili" .

tuikato na posledak niamam mnogo swobodno wreme ako niakoi ot was iska shte mu pratia snimki na towa koeto sum naprawil . niama smisul wseki sam da otkriwa toplata woda :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро разкажи за всичко онова, коети си направил по колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички ще ни е любопитно какво си постигнал, така че споделяй смело. А освен това има и срещи на форума, може да дойдеш някой път да я покажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

purwo biah razocharowan ot parnoto - sled 1 km se zapochwa da duha toplichko kolkoto da izsushi prednia gjam. sled 10 km si ostawashe sushto tolkowa toplichko . slojih si gazowa uredba - parnoto namalia oshte poweche ....

 

promih ohladitelnata uredba hubawo - naliah wero i karah taka 2-3 dena.

posle otwih termodatchika na radiatora(taka i ne mi raboteshe ta wkliuchwah perkata ruchno) i wkarah gradinskia markuch w kazancheto na ohlajdaneto. krana na maks . taka dokato spria da teche rujdiwa woda, kakto i da ne se peni. parnoto se podobri znachitelno. za sujalenie ne stana zadowolitelno. tuka idwa sushtinata - slojih recirkulacionna pompa ot renaut 19. prez zimata kolata moje da se kara bes iake , rukawici i shapka :) ako niuakoi iska snimki na razpolojenieto na pompata da si kaje - shte mu pratia snimki

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай нещо по-значимо:) Това за продухване/промиване на охладителната уредба е ясно.

За помпата не разбрах защо си я сложил. Не вярвам ефекта да е много голям. В крайна сметка 12 литра охладителна течност са си 12 литра :) Пък и водната помпа достатъчно добре върти антифриза.

Ако всичко по охладителната/отоплителната уредба ти е изправно и обезвъздушено не би трябвало да имаш проблем за решаване с парното. За работна температура от 75-80 градуса си е добро. Ако имаш преход от поне 40-50 км можеш и по потник да седиш вътре. Е, няма да се изпотиш, но....:)

Не разбрах защо ти е намаляло парното след монтажа на газовата. Да не ти е паднала работната температура на двигателя като караш на газ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izparitelia go wurzah s troinici i chast ot wodata za parnoto minawa prez

nego .

obezwuzdushena e kato horata - 15% naklon za prednicata , krika ot diasno i kranceto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че през изпарителя минава антифриз, но това според мен няма как да се усети в купето. При мен зимата (а и не само) на газ и на бензин температурата на двигателя ми е все една и съща. Не виждам причина да търсиш проблема в използваното гориво.

Много ти е сложна операцията по обезвъздушаването :) Аз не вдигам предницата и не ползвам крикове. Викам жената или приятел да ми държи постоянни обороти (около 1500) и за 10-15 мин съм готов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izparitelia e s 150 sm markuchi a za parnoto za 6-7 metra a i imat otlagania po wutreshnite si steni . misleh da sloja "jiglior " na wodata no se otkazah - s mnogo maluk izparitel sum (beam60) i se opasiawam che shte e lesno da zamruzne . togawa namerih pompata . w momenta sled 400 metra duha toplo a sled 2 km - goreshto sled 5 km ima parno chudo :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз само мушкам една хартийка при дроселната клапа да са над 1000 оборотите и търча напред назад с 2 кофички от кисело млеко.

 

Мисля, че това трябва да се заснеме на видеоклип на бързи обороти. Радвам се, че има и още един като мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

B1MM3RE28 така като те слушам какво говориш имам чуството че някоя Шкодичка те е тупала с БМВто ако изобшо имаш БМВ или книжка дали имаш... :evil: :evil: :evil: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ tyny парното не ме засяга много, аз съм си свикнал на студ щото в нас е клинч... ама мисля че имам едно останало запалване от Тipo някаде по село и ако може да обясниш как се връзва ще ти буда много благодарен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ти покажа - в момента съм свалил делкото за малка промяна в програмата на запалването (газаджиски неволи :) ) . по- лесно е да се покаже отколкото да се обясни . само да те предопредя - ще ти трябва струг и фреза за да го преработиш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.