Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Километраж


otgorata

Recommended Posts

Колеги,някой има ли представа какво е това?

http://bgphoto.net/photos/13475/o632729666529687500.jpg

http://bgphoto.net/photos/13475/o632729666860937500.JPG

http://bgphoto.net/photos/13475/o632729667074062500.JPG

Съжалявам че снимките са много неясни но... :|

Значи става въпрос за тази черната джаджа,която е монтирана на гърба на уреда.От двата края е с резба,на единия се завива жилото,а с другия се завива за километража,от нея излизат 4 жички.Отварял съм няколко табла,но това го виждам за първи път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3-4 километража, но такова чудо за първи път виждам!!!

Много интересно, какво ли е? ??? Изглежда заводско изпъление....

 

Ако разбереш ще кажеш,нали?

 

Чакам с нетърпение!!!

 

единствената хипотеза е да е било част от някакво друго оборудване...Ти откъде се сдоби с колата???

Да не би в завода да са правили някакви замервания с твоята кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа естествено,ама за момента нямам никаква идея...

Иначе уреда не е от моята кола,скоро взех едно пластмасово табло заедно с всичките уреди и това се оказа на километража.Забелязах го чак като се прибрах,но мисля че и да бях питал собственика нямаше да знае,защото си говорехме преди това,че не е отварял таблото(не е първи собственик)

Да добавя само,че вътре е адски пълно със смазка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми не мисля, че това ще ти влезне в употреба, но иначе това е обикновен датчик, който преобразува механичното въртене на жилото в ел. сигнали с цел използването на тази информация за цели като инфо дисплей при опелите или борд компютър. На Фиат Типо с дигиталното табло този датчик се намира още при скоростната кутия. На Опел Астра има жило до таблото, но специално на модела GSI в таблото има датчик, който преобразува тази информация в цифрова за нуждите на инфо дисплея - изчислява се за колко км. още имаш бензин и т.н. С две думи това е идеята на тези датчици. Можеш да го махнеш и директно да завиеш жилото за километража ако ще го ползваш - то това твойто си е направо като преходник, което е готино иначе. Аз ако имах нещо такова бих взел направо едно дигитално табло от Kadett GSI, ама тва е друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е датчик за таксиметров апарат . най вероятно шкодата от която е свалено таблото е била такси ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е датчик за таксиметров апарат . най вероятно шкодата от която е свалено таблото е била такси ....

 

Надявах се да не сте го написали още :) :oops: ама пак закъснях - подкрепям 100% няма какво да е друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да,много логично ми звучът и двата варианта...

Да добавя,значи днес пробвах да го монтирам на колата да видя как е положението.Оказа се,че резбата откъм жилото не отговаря на резбата на шкодовото жило,значи колата е била с друго жило,защото пък като го свалях си спомням,че пасваше точно.Сещам се и че човека спомена,че предишния собственик е правил някви електронни изпълнения по колата :)

Благодаря за отговорите колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.