Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ниво на моторното масло през зимата?


Guest Фелиция 1.3

Recommended Posts

Някой може ли да каже какво е количеството масло между белега минимум и максимум на щеката за контрол на маслото при двигател 1,3 на Фелиция?

Направи ми впечатление, че от както температурите паднаха до минус 10гр

нивото на маслото ми падна под средата и е почти до минимума. Колата се кара само на градско, средно по 14км на ден.

Нормална ли е консумацията на масло от 0,5л на 1000км при експлоатация при неблагоприятни условия –градско през зимата при минусови температури?

 

p.s. на масло 15W40 му дават експлоатация до минус 10гр.

а на масло 10W40 до минус 20гр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

И аз имам такава Фелиция. Не би следвало маслото ти да се спича чак толкова, макар че определени отклонения при ниски температури вероятно са допустими. Не знам, не съм експерт.

 

Колкото за разхода на масло:

Не знам на какви километри ти е колата, а и не споменаваш дали е на газ. Защото ако е на газ, много по-бързо заминават гумичките на клапаните и колата си харчи масло, колкото си поиска. Моите ги сменях края на лятото и по думите на майстора били станали "на тарлъци". При потегляне колата пушеше като Вартбург, а като карах на задна с отворен джам, вътре замирисваше на изгоряло масло. Смених гумичките, регулирах клапаните и сложих полусинтетика 10W40 - нямам ядове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Фелиция 1.3 -115 хил.

Здравей Bozzzi,

Моторът е на 115 хил. и е каран само на бензин. Не пуши отзад.

Най-вероятно е от гумичките на клапаните -ще чакам пролетта за да ги сменя. Не ми се занимава в този студ сега.

 

Някой може ли да каже какво е количеството масло между белега минимум и максимум на щеката за контрол на маслото при двигател 1,3 на Фелиция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гори масло ще има специфичен мириз на изгорелите газове / не е задължително да пуши или да омаслява ауспуха ... поне при моита беше така преди ремонта / ;)

Нормата според производителя е 300 гр./1000 км. и е нормално ако нищо не е правено по мотора да са се поспекли гумичките , но го огледай за някой теч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта фелиция-1.3карб е на 95к в момента /от 85 е на газ и като чели

наистина си го гълта маслото оттогава-говорих с майстори и ми казаха обаче че не било от гумичките ами самия мотор така бил направен-да лапа масло-но пък никога не се е случвало да пада под минимума-дори и като не е доливано няколко хиляди км-просто почва да издава по ръмжащ звук което подсеща да отбиеш на някоя бензиностанция и да сложиш масло и/или бензин без значение от марка и спецификация-което е хубавото-изобщо не е претенциозен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, това за нормата само не съм го виждал къде го пише - 300гр на 1000км. Може и така да е - не споря. Моя Фаворит гори 300-400гр на 10000км. На 110 000км е двигателя - единствено маслообирачи са му слагани на 80 000.... 8)

п.с. Може би мотора има теч за да губи толкова масло, малко множко ми се вижда. Това и до голяма степен зависи от начина на каране/юркане и маслото вътре, нали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам дословно Марио Цедрих /Skoda Fav. Fel. от 1994 стр.89 раздел Мазилна уредба / "Разходът на масло е лимитирам от производителя на 0,3л. / 1000км. От опит мога да допълня , че разходът при автомобилите Skoda е почти нулев."

Аз за това я карах доста години без да се притеснявам и доливах по около 2 л. от смяна до смяна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега огледаи за теч. Един сигурен начин да провериш дали са заминали гумичките на клапаните е да видиш ауспуха образува се маслен пръстен около ауспуха. Тогава с сигурност са заминали. Абсолютно всички коли в които съм се човъркал на самата щека пише разликата между минимално и максимално количество и то е един литър. Бих те посъветвал обаче да сложиш 0.5 литра и да си го следиш редовно. Успех дано по-бързо откриеш проблема :smt045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.